Nový produkt společnost nazvala Elektřina pro dobíjení. „Kombinuje v sobě výhodnou elektřinu pro domácí dobíjení a čip, se kterým budou elektromobilisté čerpat energii pohodlně a bez omezení na kterékoli dobíjecí stanici ČEZ,“ upřesnil obchodní ředitel firmy Pavel Cyrani.

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová.
Ministerstvo porušovalo pravidla u dotací na mládež, uvedl NKÚ

Ke každému vyúčtování dostanou zákazníci certifikát zaručující, že veškerá elektřina spotřebovaná v jejich domácnosti pochází z obnovitelných zdrojů. Čip lze využít na kterékoli z devíti desítek dobíjecích stanic. ČEZ slibuje, že letos se jejich počet výrazně zvýší. U klasické nabíjecí stanice je možné naplno dobít baterii za dvě až čtyři hodiny, rychlonabíjecí stanice zvládne dobít 80 procent baterie už za 20 minut.

„Chceme, aby se elektromobilisté nebáli produkt vyzkoušet. Je tedy na dobu neurčitou, bez fixací a bez závazků,“ uvedl ředitel sekce ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. Nový balíček je podle energetických závodů výhodnější i finančně. Oproti stávající běžné kombinaci služeb pro elektromobilisty by měl zákazník se spotřebou 10 MWh ušetřit téměř 3 tisíce korun.

Ilustrační foto.
Ceny bytů v Praze loni rostly nejrychleji z měst Evropské unie