Krizový věk. Tak se bez nadsázky dá označit překročení pětapadesátky. Alespoň to tak vypadá z pohledu mnoha firem. Mezi nezaměstnanými, které eviduje Úřad práce, je totiž více než 54 tisíc pětapadesátníků a starších lidí. V porovnání s loňským rokem jich sice zhruba patnáct tisíc ubylo, je to však méně, než činí celkový úbytek nezaměstnaných. Jejich podíl na celkové nezaměstnanosti se totiž zvyšuje, podílejí na na ní téměř čtvrtinou.

„Lidé nad padesát let obecně stále patří k těm, o které firmy mají menší zájem,“ říká Petr Dufek, analytik ČSOB. Situace se ale podle Dufka přece jen zlepšuje. „Zaměstnavatelé si při současném nedostatku pracovních sil začínají uvědomovat, že i starší zaměstnanci jsou dobří, navíc mají pracovní zkušenost,“ dodává Dufek.

Zdraví a mzdy

Podle Miroslava Nováka ze společnosti Akcenta CZ brání větší poptávce po těchto lidech několik věcí. Jednak mají většinou nižší vzdělání než mladí lidé, jednak méně zkušeností s výpočetní technikou. „A pokud firmy hledají manuální zaměstnance, tak často nemohou kvůli zdraví nastoupit do směnného provozu,“ říká Novák.

Starší zaměstnanci mají pro firmy jednu výhodu, jsou podstatně levnější než třicátníci či čtyřicátníci. Zatímco například lidé mezi třiceti až čtyřiceti lety věku mají podle dat ministerstva práce a sociálních věcí v soukromých firmách průměrnou hrubou mzdu 34 298 korun, u zaměstnanců mezi padesátkou až šedesátkou dosahuje pouze 31 587 korun.

„Mladší generace je agresivnější při mzdovém vyjednávání a nedělá jí problém měnit zaměstnavatele v okamžiku, kdy není spokojena,“ říká Dufek. Starší lidé jsou naopak loajálnější a nejsou ochotní kvůli výši mzdy každou chvíli měnit zaměstnávání. „To si ale firmy příliš neuvědomují,“ dodává Dufek.

S trochou nadsázky by se dalo říct, že tak starší zaměstnance mzdově diskriminují. Pokud jde o tu pravou věkovou diskriminaci, setkává se s ní často ombudsmanka Anna Šabatová. Každoročně řeší několik desítek stížností. „Nejčastěji jde o šikanózní jednání s cílem zbavit se staršího zaměstnance nebo neposkytování benefitů,“ říká její mluvčí Iva Hrazdílková.