Na takovou sumu byla totiž stanovena minimální vyhlašovaná cena. Že se jedná o vůbec největší prodej potvrdila Deníku mluvčí úřadu Michaela Tesařová. „Úřadu se podařilo v minulosti prodat administrativně komerční areál budov na náměstí Republiky v Praze za dosud nejvyšší částku, a to 790 milionů korun. A pak také lukrativní areál v Praze v ulici U Půjčovny, který byl po sto příhozech nakonec prodán za 355,1 milion korun,“ vrací se k největším aukčním prodejům v minulosti Tesařová.

Palác Brodway se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná. Jedná se o největším funkcionalistickou stavbu v historickém jádru Prahy, která tu vznikla ve 30. letech minulého století. Její podobu mají na svědomí architekti Bohumír Kozák a Antonín Černý. Je tvořen třemi propojenými trakty. Nachází se tu nejen kanceláře, ale také restaurace, obchody a také divadlo. O rozsáhlosti komplexu svědčí i užitkové plochy – podle úřadu je tu bez mála 5,4 tisíce metrů čtverečních kancelářských ploch, další 3 tisíce metrů čtverečních jsou plochy obchodní včetně divadla.

Česká národní banka plánuje ukončit od 1. července 2022 platnost starších vzorů bankovek nominálních hodnot 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a 2000 Kč z let 1995 až 1999.
Prohlédněte peněženku. Národní banka stáhne starší bankovky, nebudou platit

Samotná budova nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven, v části komplexu se nacházely i byty. Poté došlo k úpravě budovu pro administrativní účely. Už v roce 1938 bylo v suterénu budovy otevřeno kino Cinema Brodway s tehdy nejmodernějším projekčním a i zvukovým zařízením. Po konci druhé světové války dostalo kino název Kino Sevastopol. K původnímu názvu se vrátilo po roce 1989.

Komplex do svého majetku převzal ÚZSVM v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty. Objekt byl poté nejprve nabídnut jiným státním institucím, žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto úřad hledá nového vlastníka prostřednictvím výběrového řízení s elektronickou aukcí. A možní investoři se hlásí. „V případě prodejů velkých areálů jsme v minulosti zaznamenali zájem investorů. I například v případě aktuálně nabízeného Paláce Broadway již od prvního dne zveřejnění této nabídky evidujeme doplňující dotazy zahraničních investorů,“ přibližuje informace Michaela Tesařová.

Olomoucká kasárna

Další exkluzivitu nabízí stát k prodeji v historickém jádru Olomouce. Do elektronické aukce míří budova bývalých vojenských kasáren, známá též jako „Hanácká kasárna“. Jedná se o nemovitou kulturní památku, která vůbec poprvé od svého vzniku by mohla sloužit k jiným než vojenským účelům. Vyvolávací cena činí 262 milionů korun, aukce pak odstartuje prvního září.

Řepka i nadále bude ve velké míře plnit česká pole.
Pěstuje se méně řepky. Jde ale jen o dočasný výkyv, krajina bude nadále žlutá

Stát k prodeji nabízí celou škálu nemovitostí. Nicméně rozsáhlé historické areály jsou ale spíše výjimkou. V minulosti se například jednalo o ústeckou Schichtovu vilu prodanou 15,9 milionů korun, sousední Hönigovu vilu pak získal nový majitel po celkem 13 příhozech za částku 10,25 milionů korun. Za 21,9 milionu korun se úřadu podařilo prodat funkcionalistickou vilu v Praze na Barrandově v blízkosti filmových ateliérů, která byla postavena ve 30. letech minulého století významným investorem Milošem Havlem, strýcem bývalého prezidenta.

Stejně tak se úřadu podařilo prodat za 21,4 miliony korun areál bývalé továrny na cukrovinky Kolinea v Kolíně. „Úspěšná byla i elektronická aukce zemědělské usedlosti Nový Dvůr u Stráže nad Nežárkou, jejíž majitelkou byla v minulosti například i operní pěvkyně Ema Destinnová. Minimální cena, která v této aukci byla stanovena na 4, 22 miliony korun, se po 38 příhozech vyšplhala na 6, 07 milionů korun,“ dodává Tesařová.