Nabídka se v říjnu rozrostla o 8 000 vozů na 86 168 aut. Průměrný udávaný počet ujetých kilometrů klesl o 2 611 na 154 368 km.

Nejvíce ojetin nabízejí prodejci v Praze, nejvíce se kupuje ojetá octavia

V říjnu jich bylo přes 26 000, nejméně v Karlovarském kraji, kde bylo k mání jen 1886 vozů.

První dvě příčky opět obsadila Škoda Octavia a Škoda Fabia, v závěsu za nimi jsou VW Passat, VW Golf a Ford Focus. Šesté místo si udržela Škoda Superb, na sedmé příčce se pak umístil Ford Mondeo. Stejně jako několik měsíců předtím, i v říjnu desítku uzavírají BMW 3, Renault Megane a Opel Astra.

"S nástupem podzimu se trh s ojetinami totiž opět postupně rozšiřuje, nabídka je nyní velmi rozmanitá a dají se sehnat opravdu báječné vozy. Nesmíme však opomenout, že jsme s nárůstem počtu aut zaznamenali také poměrně vysoký nárůst průměrné ceny. To je způsobeno především tím, že se do nabídky dostaly méně ojeté automobily v lepším technickém stavu, čemuž odpovídá jejich nižší stáří a nižší počet najetých kilometrů," uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

Statistika zahrnuje celkový počet ojetin nabízených na trhu jak autobazary, tak živnostníky z oboru prodeje ojetin, ale také firmami a soukromými osobami bez návaznosti na obchod s ojetými automobily. Podle Topolové tedy nejde jen o sektor obchodníků s ojetinami, kterým tradičně patří zhruba necelá polovina trhu.