Nominální mzda ovšem rostla tempem 8,5 procenta, což je stále velice slušný – ale střednědobě neudržitelný – výsledek. Průměrná mzda v nominálním vyjádření dosáhla v ČR ve třetím kvartále 31 516 korun. 

Za celý letošní rok by průměrná nominální mzda měla vzrůst o 8,4 procenta. "V nominálním vyjádření tak bude za celý letošní rok činit zhruba 32 tisíc korun, což znamená, že poprvé v historii ČR překoná průměrná mzda v ročním sledování úroveň 30 tisíc korun. Hranice 20 tisíc korun byla v ročním sledování překonána v roce 2007, hranice 10 tisíc korun pak v druhé polovině 90. let," srovnává ekonom Lukáš Kovanda.

Mzdový růst dosáhl vrcholu

V příštím roce ale už dojde ke zvolnění tempa mzdového růstu. V nominálním vyjádření by v roce 2019 měla průměrná mzda stoupnout o 6,6 procenta. Dynamika mzdového růstu má tedy svůj vrchol za sebou. To proto, že zvolňuje dynamika růstu ziskovosti podnikové sféry.

"Medián, tedy prostřední mzda roste výrazně rychleji než mzda průměrná, která je hodně ovlivněna vysokými výdělky. Rostou především mzdy v té nižší oblasti, u žen s nejnižšími výdělky je nárust takřka dvacetiprocentní," uvádí Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky práce a rovných příležitostí ČSÚ.

Současně zvolňuje dynamika růstu ziskovosti podnikové sféry. Projeví se zpomalením růstu objemu bonusů a odměn, které jsou každoročně vypláceny zejména na sklonku roku, což způsobuje, že ve čtvrtém čtvrtletí je nominální úroveň průměrné mzdy každoročně zřetelně nejvyšší. 

Míra zisku tuzemské podnikové sféry už letos klesla nejníže od roku 1999, přičemž klíčovým důvodem je právě markantní nárůst mezd. V něm se odráží nejen výjimečná ekonomická prosperita uplynulých čtvrtletí, ale i citelné navyšování minimální mzdy a tím pádem také takzvaných zaručených mezd a tedy celkové mzdové hladiny.