Mezi benefity stále vede mobilní telefon, poskytuje jej 89 procent firem, a příspěvek na vzdělávání (81 procent). Přes dvě třetiny firem přispívají svým pracovníkům na penzi a téměř polovina na životní pojištění.

Benefity, které v posledních pěti letech u zaměstnavatelů v oblíbenosti nejvíce posílily, jsou vzdělávání a jednorázové odměny (shodně o 11 procentních bodů) a příspěvek na životní pojištění (o deset bodů).

Firmy také investují do zdraví svých zaměstnanců, pravidelných lékařských prohlídek (75 procent), vitamínů a rehabilitací (39 procent) a podpory sportovních aktivit (42 procent). Naopak meziročně mezi zaměstnavateli nejvíce klesl zájem o stravenky. Loni je poskytovalo 82 procent podniků, letos 74 procent.

Zájem o podporu vzdělávání

Stabilní zájem byl letos o penzijní připojištění a spoření a o životní pojištění. V následujícím roce zaměstnavatelé plánují, že právě tyto benefity budou poskytovat více. „Příspěvek na životní pojištění a penzijní připojištění či spoření patří mezi benefity, které hrají prim zejména u firem, jež pociťují zlepšení své ekonomické situace a jsou připraveny do svých zaměstnanců investovat dlouhodobě," uvedla ředitelka Employee Benefits ING Pojišťovny Kateřina Štěrbová.

„Z výsledků průzkumu je patrné, že zájem o podporu vzdělávání, jako o benefit poskytovaný pracovníkům, bude u zaměstnavatelů dále narůstat. Jeho rozšíření v příštím roce plánuje 11 procent firem," uvedl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Mezi vzdělávacími programy připadá největší podpora na jazykové a PC kurzy, které zaměstnancům nabízí 76 procent firem, dále na využívání nových technologií či materiálů (67 procent) a vedení a řízení lidí (66 procent). V průměru jsou na vzdělávání zaměstnanců vynakládána dvě procenta z obratu firmy. Nějakou formu vzdělávání dnes poskytuje 81 procent firem, nicméně vzdělávání není určeno všem zaměstnancům. V průměru jej může využívat třetina zaměstnanců firmy, dodal Špicar.

Rozdílné jsou i investice do pracovníků dle jejich pozice ve společnosti. Na řadového zaměstnance připadá 3500 Kč ročně, na člena nižšího managementu 5900 Kč, na člena vyššího managementu kolem 10.000 Kč a na top manažera 16.000 Kč.