Jedním ze zahraničních partnerů české společnosti je firma Symantec, která vyvíjí populární antivirový program Norton Security. Digitálním peněženkám a celému systému obchodování s Platon Coin by tak měla zajistit maximální bezpečnost.

Ilustrační foto
První v Evropě. Expobank spouští účet, který umožňuje obchodovat s bitcoiny

„LAToken je jedna z nejznámějších burz pro kryptoměny, momentálně se jich tu obchoduje přes sto. LAToken je hojně využívaná hlavně pro obchodování s kryptoměnou Ethereum. Náš Platon Coin je ale první česko-slovenský projekt, kterému se vstup na burzu podařil,“ říká zakladatel Platon Finance Daniel Tanner.

„Vstup na burzu vnímáme jako tečku za úspěšným prvním rokem našeho projektu. Máme ale velké plány, které se týkají hlavně expanze do zahraničí. Po Česku a Slovensku se chceme rozšířit do světa, na mušce je hlavně americký trh,“ dodává Tanner.

Bezpečnost na prvním místě

Proti riziku, které pro kryptoměny představují útoky hackerů, chce firma bojovat pojištěním. Nabízí klientům digitální peněženky, které kromě Platon Coin akceptují šest dalších populárních platidel včetně Bitcoinu, a zároveň je každá z nich pojištěna proti krádeži až do výše 500 tisíc euro. „Bezpečnost je pro nás priorita. Uživatelé mohou počítat s vysokým standardem zabezpečí, který je garantovaný i naší spoluprací se společností Symatec,“ uvádí zakladatel společnosti.

Problém s likviditou kryptoměn by měly řešit předplacené platební karty. „Budeme propojení s různými internetovými obchody, které budou ukazovat ceny zboží bez rizika,“ vysvětluje Tanner a dodává, že společnost nabídne i vlastní směnárnu či členství v soukromém klubu. 

„Do svého portfolia jsme implementovali i cloudovou platformu pro elektronické obchodování Mozayc. A protože už máme podepsanou smlouvu s realitní společností OPISAS, znamená to, že vlastníci Platon Coin mohou už nyní kupovat nemovitosti kdekoliv na planetě,“ přibližuje spolupráci Tanner.

Počítačový virus - Ilustrační foto
Bezpečnost na internetu? Čechy trápí nevyžádané reklamy i skrytá těžba kryptoměn