NEO účet tak umožňuje spravovat kompletní finanční život z jednoho místa, a to díky spolupráci s partnery z jednotlivých oblastí. Expobank nový účet představila v rámci první fáze digitální transformace, kterou aktuálně prochází. Výrazně tak rozšiřuje nabídku inovativních služeb směrem k retailovým klientům.

Počítačový virus - Ilustrační foto
Bezpečnost na internetu? Čechy trápí nevyžádané reklamy i skrytá těžba kryptoměn

Nyní poskytuje služby, které byly dosud dostupné pouze samostatně a prostřednictvím různých FinTech nástrojů. Reaguje tak na měnící se nároky spotřebitelů, kteří od bank vyžadují například plně digitalizovanou obsluhu i další služby pro správu svého portfolia. Banka proto v rámci nového účtu navázala spolupráci s WBTCB (World Bitcoin Business), pojišťovnou Allianz, crowdfundingovou platformou Fundlift a Českou mincovnou.

„Kombinaci klasického bankovnictví a FinTech produktů našich partnerů poskytujeme jako první tradiční banka v Evropě,“ uvádí Ilya Mitelman, předseda představenstva Expobank CZ.

BitcoinBanking či crowdfunding

Klienti NEO účtu mohou obchodovat s nejznámější kryptoměnou na světě. Umožňuje to služba BitcoinBanking společnosti IP wBTCb solutions, ze skupiny WBTCB, která zajišťuje bezpečné investice do Bitcoinu včetně provedení klientů celou transakcí.

Ilustrační foto
Počet firem, které neodvádějí daň z příjmu, klesá. Tvoří ale více než polovinu

„Uživatelé mohou kryptoměnu bezpečně ukládat bez nutnosti založení vlastní bitcoinové peněženky a uchování privátního klíče. Ověřený uživatel může obchodovat v nadstandardních transakčních limitech, také vždy uvidí aktuální vývoj ceny Bitcoinu,“ říká Martin Stránský, zakladatel a CEO společnosti WBCTB.

NEO účet klientům Expobank již v nejbližších dnech dále umožní zapojit se i do největší crowdfundingové platformy v České republice Fundlift. „Investovat lze do nadějných start-upů i zavedených firem z různých odvětví. Investoři poté získávají cenné papíry, ať už dluhopisy, investiční certifikáty, anebo přímo podíly ve společnostech,“ popisuje Radek Musil, CEO Fundliftu.

Zlaté medaile

Prostřednictvím účtu lze využívat i služeb České mincovny, která vyrábí nejen oběžné mince pro český stát, ale i pamětní mince či medaile. Jako jeden z partnerů Expobank umožňuje mincovna uživatelům účtu pořídit si zlaté a stříbrné mince nebo medaile a také investiční cihly a slitky.

„Zlato je tradiční a osvědčený investiční produkt. Odolává inflaci a jeho nákup i prodej je navíc osvobozen od zdanění, je proto vhodný pro uložení a postupné zhodnocení úspor,“ uvádí Jaroslav Černý, Marketingový a PR manažer České mincovny.

Ilustrační foto
Malé firmy jsou konzervativní. Peníze si půjčují téměř výhradně u bank

Klientům bude v internetovém bankovnictví nabídnuta možnost využívat také služeb Allianz, a to především při cestování do zahraničí. Cestovní pojištění dostupné v NEO účtu je vhodné na služební cesty, dovolené nebo sportovní pobyty, kde uhradí případné náklady za léčbu nebo zdravotní transporty.