OPAP má nyní zhruba 900 zaměstnanců. Podle odborů nabídka dobrovolného odchodu platí od 30. června do 15. července pro 656 zaměstnanců. Snižování zaměstnanců by se nejvíce mělo dotknout služeb podpory pro maloobchodní síť. Program dobrovolného odchodu je obvyklým způsobem, kterým řecké firmy snižují počet zaměstnanců.

Řecko loni prodalo kontrolní podíl ve firmě OPAP česko-řecké skupině Emma Delta, kterou vede český investor Jiří Šmejc spolu s řeckým podnikatelem Jorgosem Melisanidisem. Prodej byl první velkou privatizací v Řecku od poskytnutí záchranných úvěrů od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu. Za třetinový podíl skupina zaplatila 652 milionů eur (17,9 miliardy Kč). Po dokončení převzetí loni v říjnu nové vedení uvedlo, že bude pokračovat s plány na spuštění videoloterijních terminálů a hodlá snižovat náklady na distribuci a zaměstnance.

OPAP nabízí sportovní sázky a loterie prostřednictvím asi 5000 agentů v Řecku a na Kypru. Patří mezi největší sázkové firmy v Evropě, které mají akcie na burze. Příjmy firmy loni dosáhly 3,7 miliardy eur. Náklady na zaměstnance činily zhruba 1,5 procenta této částky.

OPAP má od řecké vlády do roku 2020 monopol na internetové sportovní sázení, do roku 2030 pak na loterijní sázky. Vlastní také exkluzivní práva na provozování videoloterijních terminálů.

Podle řeckých zákonů není povolené masivní propouštění. Nabídka dobrovolného odchodu ze zaměstnání je tak jediným standardním způsobem, kterým mohou místní firmy snižovat své náklady.