Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitelka společnosti USSPA: S plagiátory nebojujeme, snažíme se být před nimi

Praha /ROZHOVOR/ - Vznik dnes největšího českého výrobce vířivek USSPA, spadá do roku 1995. Letos tak slaví už 20. výročí od založení. „Vyvážíme do 20 zemí světa a patříme mezi tři největší hráče na evropském trhu," říká ředitelka firmy z Dolní Dobrouče Kateřina Kadlecová.

1.6.2015
SDÍLEJ:

KATEŘINA KADLECOVÁ. Foto: USSPA

Jaké byly začátky působení vaší firmy na českém trhu?

Nebyly snadné. Už proto, že tenkrát nikdo nevěděl, co je spa, k čemu je dobrá a že by si ji mohl pořídit domů. Navíc jsme začínali ve východních Čechách, mimo větší centra, a v době, kdy se na odpočinek příliš nedbalo. Ale věřili jsme, že i v Česku nazraje čas, kdy lidé začnou relaxovat chytře. A tak jsme na sebe vzali úlohu propagátorů tohoto trendu.

Vše vlastně začalo mým pobytem v Americe. Školní rok 1992/1993 jsem trávila jako jeden z prvních porevolučních výměnných studentů Rotary International v Americe, kde jsem si poprvé vířivku vyzkoušela. Když jsem se vrátila, táta byl plný odhodlání začít podnikat a rozhodoval se o tom, kterým směrem se vydat. Při debatě o inspirativních zkušenostech z prožitého roku, které by mohly být předmětem pro jeho podnikání, mě napadly právě vířivky. Táta se pro ně nadchl, viděl v nich budoucnost, a to nejen ve spojení se sportem. Věřil v rostoucí potenciál efektivní regenerace nejen pro sportovce, což se potvrdilo. Vsadili jsme na hodnoty wellness, které bylo tehdy teprve rodícím se hnutím. Firmu pak táta za velké podpory maminky začal budovat od nuly. Dnes jsme jedničkou na českém trhu a řadíme se mezi nejvýznamnější evropské výrobce.

Co považujete za klíčový krok, který vám pomohl k prosazení se?

Klíčové bylo určitě rozhodnutí začít vlastní výrobu a vývoj. Sázka na původní design, důslednou kvalitu a technologické inovace se ukázala být správnou cestou. Pomohla nám odlišit se, mít důležité procesy ve vlastních rukou a také flexibilně reagovat na potřeby zákazníků.

V čem podle vás spočívá úspěch společnosti USSPA?

Myslím si, že je to naší „opravdovostí" a dlouhodobě transparentním chováním na trhu momentálně přesyceném výrobky rozporuplné kvality a plagiáty. Úspěch tkví především v našem přístupu, je to určitě i v kvalitě a profesionálních službách, což ale považujeme za samozřejmý základ. Naše firma, to je především tým lidí, rodina, srdce a nasazení. Naši zaměstnanci přirozeně respektují silné rodinné hodnoty, které jsme do firmy logicky vnesli. Na rozdíl od některých jiných firem, kde se složitými interními postupy základní hodnoty definují a pak přijímají, u nás tyto hodnoty přirozeně fungují. Nikoho není potřeba podle nich učit myslet. To se samozřejmě projevuje i navenek. Ve vztahu k našim zákazníkům je pro nás klíčový osobní přístup a zodpovědnost. Vždycky jsme nabízeli něco víc než jen vířivky nebo termální bazény. Protože pro nás je skutečně největším úspěchem spokojený zákazník.

Co je úspěch pro vás osobně?

Prosperující firma je jistě znamením úspěchu. Ale podstata úspěchu je podle mě hlouběji. Pro mě je úspěch, když to, co dělám, má smysl a dokonce přináší radost a prospěch jiným. Když mě práce baví a můžu jít za svými sny, když mám kolem sebe lidi nadšené pro stejný cíl, stejně jako sdílená radost z jejich dosažení. Největším úspěchem podle mě je dělat práci přinášející naplnění a přitom žít dobrý život společně s těmi, které mám ráda.

Letošní rok je pro vás zatím rekordní, co se prodejů týče. Čím je to způsobeno?

Prožíváme skutečně velký rok. Připravovali jsme se na něj dlouho a hned v několika směrech. Investovali jsme do školení našich obchodníků, nastavili jsme nové postupy a rozjeli nové marketingové aktivity. Především jsme ale v souvislosti s výročím uvedli na trh novou generaci nosné produktové řady privátních vířivek plnou designových i technologických inovací. Pomáhá nám také oživení, které je patrné i ve stavebnictví, na němž do značné míry závisíme.

Bazén nebo vířivka od vás není levná záležitost, kdo je vaším nejčastějším zákazníkem?

Lidé, pro které má relaxace hodnotu. Lidé, kteří touží po dobrém odpočinku, po chvilce s rodinou nebo sami se sebou. Potřebují v domácím prostředí rychle nabrat fyzické a hlavně psychické síly vždy přesně ve chvíli, kdy to nejvíce potřebují. Naši zákazníci jsou sami velice vytížení a očekávají vířivku, která bude sloužit jim a ne oni jí, proto oceňují naši kvalitu a naše technická řešení, které z nich dělá spokojeného uživatele, nikoliv utrápeného údržbáře. Uvědomují si, že není vířivka jako vířivka a hledají navíc dodavatele, na kterého se budou moci spolehnout další desítky let. Důležitou roli hraje také to, že my jsme schopni vyjít vstříc nejrůznějším specifickým požadavkům a nabídnout individuální řešení přizpůsobené očekáváním budoucího majitele a také prostoru, kde bude spa instalována. Každou spa vyrábíme na zakázku. Další kapitolou jsou komerční vířivky a naše profesionální řešení.

Který produkt se nejlépe prodává?

Dlouhodobě nejprodávanější je model Persea, což je středně velká rodinná spa, která pohodlně pojme čtyři až pět osob najednou. Na předních příčkách kraluje také Swim Spa XL, větší z modelů termálních bazénů. Ta bývá nejčastěji dodávána bez opláštění a zabudovávána do země. Z komerčních spa se nejvíce prodávají modely Polo a Arena.

Vaše výrobky se často stávají terčem plagiátorů. Podnikáte proti tomu nějaká opatření?

Patříme mezi nejkopírovanější výrobce oboru, což je samo o sobě důkazem, že děláme věci výjimečně a udáváme trendy. Když jsme ve Francii na výstavě prvně viděli naživo kopii naší spa, smáli jsme se, že už jsme opravdu světový výrobce. S kopiemi jsme si pak ale užili i hodně nepříjemných chvil. Bohužel s čínskou produkcí přišly zcela nekulturní poměry. Miliony, které nás stály různé patenty, se jeví jako vyhozené peníze. Je pravda, že kopie našich řešení nepřichází jen z Číny, třeba první kopie principu přídavné Combi Spa přišla z Kanady. Naše cesta je ale v inovacích. Spíš než se zabývat těmi, kdo na nás parazitují, se snažíme být před nimi o několik kroků napřed.

Co v současné době chystáte a jaké jsou vaše plány do budoucna?

To, co nás čeká v nejbližších týdnech, je ještě spojeno s oslavami výročí. Za pár dní pořádáme tradiční golfový a tenisový turnaj pro zákazníky a partnery s charitativní dražbou. Na konec června jsme připravili pro naše zaměstnance, jako poděkování za těch intenzivně strávených 20 let s firmou, velký koncert kapely Tři sestry přímo u nás v Dobrouči. Intenzivně už pracujeme na dramaturgii naší prezentace na podzimním Designbloku. Klíčové pro nás bude uvedení letošních novinek na zahraniční trhy, které připravujeme na konec roku. Rozvoj exportních aktivit je pro nás obecně zásadním tématem. Z letošních novinek bychom mohli vyžít řadu let, my už ale máme nové plány i ve vývoji. Prožíváme vzrušující období a vnímáme ho zároveň jako začátek nové etapy.

FILIP LUKEŠ

Autor: Redakce

1.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici 18 000 Kč

Strojírenští technici TECHNICKÝ PRACOVNÍK / PRACOVNICE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup ihned. I ABSOLVENT. Osobní kontakt po telefonické domluvě paní Ptáčková tel.: 731 279 518, 777 407 220 nebo e-mail cars-technology@cars-technology.cz. . Požadavky: orientace ve strojírenství, dobrá znalost čtení výkres. dokumentace, znalost práce na PC (MS Office). Náplň práce: zpracovávání výkresové dokumentace pro CNC laser. PD: Po-Pá 6:00-14:30 hod. Místo výkonu práce: farma Ondratice.. Pracoviště: Cars technology s.r.o., ondratice, 798 07 Brodek u Prostějova. Informace: Hana Ptáčková, +420 777 407 220.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 360 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referenti evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Městský úřad požaduje splnění následujících podmínek: ukončené minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou., Dále požadujeme: vítána zkouška zvláštní odborné způsobilosti na úseku EO,OP a CD, řidičské oprávnění pro skupinu "B", samostatnost, pečlivost, spolehlivost, flexibilita, odpovědnost, organizační a komunikační schopnosti, výhodou je: praxe ve státní správě a samosprávě na obdobných pracovních pozicích, vysoké pracovní nasazení, uživatelskou znalost práce na PC - Word, Excel, Outlook, internet. , Všechny bližší informace (předpoklady, požadavky) k obsazení tohoto pracovního místa jsou zveřejněny ve vyhlášeném výběrovém řízení. Přihlášku s dalšími požadovanými dokumenty uchazeči doručí na adresu: Městský úřad Kutná Hora, oddělení personální a krizového řízení, Havlíčkovo náměstí 552/1, 284 01 Kutná Hora do 7.8.2018 včetně poštou nebo osobně v obálce na podatelnu Městského úřadu Kutná Hora. Obálku označí: "Neotvírat Výběrové řízení na pracovní pozici referent evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů MěÚ Kutná Hora". Každý uchazeč bude písemně vyrozuměn., Stručný popis pracovní činnosti: Výkon přenesené působnosti na úseku evidence obyvatel - přihlášení a odhlášení trvalého pobytu občanů, občanských průkazů - příjem žádostí o OP a výdej hotových OP, cestovní doklady - příjem žádostí o CD a výdej hotových CD., Zaměstnanecké výhody: stravenky, příspěvek na penzijní připojištění.. Pracoviště: Město kutná hora, Havlíčkovo náměstí, č.p. 552, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Ivana Pospíšilová, +420 327 710 335.

Výroba - Výroba Ruční balič 12 200 Kč

Ruční baliči RUČNÍ BALIČI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: 13.7.2018 - ruční baliči v kovovýrobě. I základní vzdělání, i bez praxe, dobrý zdravotní stav, samostatnost, zručnost, práce v chladném prostředí. Dvousměnný provoz. KONTAKT: Meshko Sergij, tel.: 545 241 600, e-mail: baukra@tiscali.cz, Místo výkonu práce: Ladná. Pracoviště: Baukra s.r.o. - provoz ladná 2, Mlýnská, č.p. 459, 691 46 Ladná. Informace: Sergij Meshko, +420 545 241 600.

Výroba - Výroba Tiskaři 21 000 Kč

Pracovníci polygrafie Operátor výroby tiskových forem. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Operátora výroby tiskových forem, hledá stabilní dynamická česká firma, , Minimální kvalifikační požadavky: , - učební obor či středoškolské vzdělání nejlépe technického směru, - základní znalost práce s počítačem , - praxe v polygrafii je výhodou, není podmínkou, , Další požadavky a dovednosti: , - manuální zručnost, technické a organizační myšlení, Pracovní doba:, - práce v jednosměnném provozu od pondělí do pátku, , Možnost nástupu – ihned Druh pracovního poměru - hlavní, , Nabízíme: , - zaměstnání u stabilní a ekonomicky silné české společnosti , - zaměstnanecké výhody (5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, dopravu do zaměstnání, důchodové připojištění,možnost osobního rozvoje - zvyšování kvalifikace, příspěvek na výuku cizího jazyka), Možnost ubytování, svozu zaměstnanců do práce, práce v turnusech. Pracoviště: Panflex, s.r.o., Ve Velazu, č.p. 277, 252 62 Horoměřice. Informace: Eva Nováková, +420 220 190 031,737 260 319.


Vteřiny dne 16. července 2018

Trumpova finlandizace, summit o obchodní válce a Berouskovi tygři: Vteřiny dne

Miroslav Petřík
11

Psychický tlak u mě vyústil ve zkrat, říká radní Petřík

Ostuda. Ztracená příležitost, reagují Američané na summit Trumpa s Putinem

Helsinský summit, v němž se setkali americký prezident Donald Trump a jeho ruský protějšek Vladimir Putin, příliš mnoho kladných ohlasů mezi americkými politiky nevyvolal. Spíše naopak – mluví se o ostudě, slabosti Spojených států či upřednostňování zájmů prvního muže země před zájmy státu.

Celníci vyšetřují Berouska i Vietnamce z tržnice SAPA. Zabíjeli tygry na maso

V honosném sídle Ludvíka Berouska - Zooparku Bašť - v pondělí způsobil pořádný "cirkus" zásah policie a celníků. Na člena známého cirkusového klanu si vyšetřovatelé posvítili, protože mají podezření, že spolu s dalšími kumpány neoprávněné nakládali s volně žijícími chráněnými živočichy. Nejspíš Berousek prodával Vietnamcům tygry do restaurací.

Tragická bouračka u Bohuňovic: Tři mrtví a dva těžce zranění

V křižovatce mezi Olomoucí a Šternberkem u Bohuňovic došlo v pondělí kolem tři čtvrtě na tři odpoledne k tragické dopravní nehodě. Střetlo se zde osobní auto s náklaďákem.

Nepříjemná dohra úniku z jeskyně. Miliardář nazval záchranáře pedofilem

Dvanáct malých fotbalistů i jejich trenér jsou již z thajské jeskyně dávno v bezpečí, svět tleská odvaze a pohotovosti záchranných složek. Existuje však i záchranář, který zvažuje žalobu. Na Verna Unswortha totiž na Twitteru údajně zaútočil americký podnikatel Elon Musk, jenž potápěče nazval pedofilem, a to proto, že si dovolil zkritizovat jeho pomocnou ponorku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT