Maradová byla podle České televize ve funkci necelé čtyři roky, na základě výběrového řízení ji jmenoval bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka.

Státní pozemkový úřad spravuje a prodává státní zemědělský majetek, řeší restituční žádosti a stará se i o pozemkové úpravy.

„Po čtyřech letech náročné a poctivé práce jsem se rozhodla ukončit své působení na pozici ústřední ředitelky SPÚ. Mému rozhodnutí předcházela dohoda s panem ministrem zemědělství Jiřím Milkem,“ sdělila České televizi Maradová.

Marián Jurečka
Jurečka: Jmenování šéfky pozemkového úřadu bylo podle zákona

Doplnila, že uvolnění pozice umožní realizovat Milkovy manažerské cíle ve vedení resortu zemědlěství, ale hlavně alespoň určitou měrou přispěje k úspěšným koaličním vyjednáváním o podobě a podpoře nové vlády.

Stabilita státu a správa věcí veřejných musí být podle ní "naprostou prioritou nás všech".

Podle ministra Milka má Maradová na odstoupení z funkce právo. Sešel se s ní i s řediteli dalších organizací a oznámil jim, že je prověří audit.

Sedmačtyřicetiletá Maradová vedla úřad od června 2014. O místo se tehdy ucházelo dvanáct lidí, tehdejší ministr zemědělství Jurečka Maradovou jmenoval na základě doporučení výběrové komise.

Ilustrační foto.
Místo pozemků jen peníze. O zrušení restituční tečky se neuvažuje