Moderní vůz Astra představoval Jančura již před rokem na veletrhu v Berlíně. V krátkém provozu se však ukázala řada nedostatků, na jejichž odstranění výrobce pracoval.

Dopravce plánuje vagony nasadit na denní i noční spoj z Prahy do Košic a také na denní spoj z Prahy do Martina. Cestující v něm najdou 80 míst ve velkoprostorovém uspořádání. Sedadla jsou stejná jako v první třídě railjetu Českých drah, v jedné řadě jsou však čtyři sedadla. Každý cestující má k dispozici také obrazovku s palubní zábavou podobně jako v autobusech Student Agency. Jízdenky do vozů Astra prodává RegioJet v nejnižší cenové hladině, tedy ve třídě Standard.

"Následně se chystáme rekonstruovat interiér do stejné podoby u dalších 70 vozů, které jsme letos nakoupili v západní Evropě," uvedl Jančura. Díky tomu se také zvýší kapacita vozů. Při rekonstrukci zůstane původní jen podvozek a skříň vagónu.

Letos se RegioJet chystá ještě pronajmout dvě lokomotivy Vectron a příští rok dalších osm. Dosud je používá převážně na Slovensku, protože jsou použitelné na dva různé proudové systémy. Od letošního prosince plánuje rozšíření nabídky o jeden spoj na trase z Prahy do Olomouce a Starého Města u Uherského Hradiště a od prosince 2016 plánuje jezdit z Prahy na Slovensko přes Vsetín.

Masivní modernizaci vagónů naplánovaly letos i České dráhy, které v březnu uzavřeli smlouvu se společnost Pars Šumperk, který za 1,1 miliardy korun zmodernizuje 93 vozů. V předchozích letech se státní dopravce soustředil na obnovu vozidel pro regionální vlaky, na řadě rychlíkových spojů ještě jezdily či jezdí klasické "koženky".