"Nabídneme obyvatelům a návštěvníkům Banské Bystrice a Zvolena přímé vlakové spojení RegioJet do České republiky bez nutnosti přestupovat v průběhu cesty," uvedl majitel RegioJetu Radim Jančura. Společnost podle něj současně plánuje zavést návazné autobusové spojení z Rimavské Soboty a regionu Horehronia, jež bude na vlak RegioJet navazovat v Banské Bystrici.

Spoj RegioJet bude jezdit denně s odjezdem ze Zvolena ve 4:08, z Banské Bystrice ve 4:57 a s příjezdem do Prahy v 11:58. V opačném směru bude spoj RegioJet odjíždět z Prahy hlavního nádraží ve 14:46 s příjezdem do Banské Bystrice ve 21:26 a do Zvolena 21:52 hodin.

Spoj pojede ze Zvolenu přes Banskou Bystrici, Martin, Žilinu, Havířov, Ostravu, Olomouc a Pardubice do Prahy. Zastaví v obvyklých zastávkách spojů RegioJet. Další informace ohledně cen či detailů návazných autobusových spojů firma zveřejní nejpozději v listopadu. Od prosince posílí RegioJet mezinárodní spoje na Slovensko a zavede nový přímý spoj do Přerova a Zlínského kraje.

Noční spoje Praha - Košice a zpět budou jezdit každý den

Kromě zavedení nového přímého vlakového spoje do Banské Bystrice a Zvolenu posílí RegioJet také vlakové spoje z České republiky na Slovensko. Noční spoje Praha - Košice a zpět, které doposud jezdí třikrát týdně, budou od změny jízdního řádu v prosinci 2015 jezdit každý den.

Železniční dopravci na Slovensku nabízejí přepravu cestujících i v dálkové dopravě, a to na vlastní komerční riziko. Bez dotací od státu provozuje RegioJet vlaky na hlavní slovenské trati mezi Bratislavou a Košicemi a podobně jako Leo Express také na trase z Prahy do Košic na východním Slovensku.

Státní slovenský železniční dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od poloviny dubna o dvě pětiny omezil počet spojů vyšší kategorie InterCity (IC) právě na hlavní trati mezi Bratislavou a Košicemi. Šéf ZSSK Pavol Gábor to zdůvodnil cenovou válkou RegioJet, který na této trase začal provozovat dálkové vlaky loni v prosinci. Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj již dříve řekl, že s cenovou válkou přišla právě ZSSK.

Od prosincové změny jízdního řádu RegioJet také doplní vnitrostátní spoje v České republice o nový přímý vlak spojující Prahu s Přerovskem a Zlínským krajem. Vlaky RegioJet nově zamíří jako odpolední spoj z Prahy do Přerova, Hulína, Otrokovic a Starého Města u Uherského Hradiště. Ráno kolem šesté hodiny vyjedou v opačném směru do Prahy.

Soukromý železniční dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency za pololetí po loňské ztrátě letos vykázal zisk 7,5 milionu korun. Do zisku se tak firma dostala poprvé od zahájení činnosti. Druhý soukromý konkurent státních Českých drah, společnost Leo Express, v letošním prvním pololetí snížil ztrátu na 38 milionů korun z 63,6 milionu o rok dřív.