RegioJet nasadí na novou autobusovou linku 16 spojů v každém směru denně. Cestující chce přilákat i na nízké ceny jízdného. „Respektujeme aktuální nabídku na trhu a vstupujeme na něj s akční cenou jízdenek za euro. Maximální cena za jednosměrnou jízdenku bude čtyři eura. Tato cenová politika nám stačí k tomu, aby byla linka v zisku, a osobně mohou zaručit, že cena čtyři eura bude cestujícím dostupná trvale," uvedl majitel RegioJetu Radim Jančura. Dodal, že dopravce proplatí cestujícím náklady na letenku nebo dovolenou v případě, že kvůli zavinění RegioJetu zmeškají svůj let.

Vídeňské letiště využívá mnoha Slováků k letům do zahraničí. Bratislavské letiště, kde jsou největším dopravcem irské nízkonákladové aerolinky Ryanair, nabízí jen omezený počet pravidelných leteckých linek.

Vídeňské letiště je od centra Bratislavy vzdáleno 50 kilometrů, jízda linkovým autobusem zabere asi hodinu. Cesta ze slovenské metropole do zhruba 70 kilometrů vzdáleného širšího centra hlavního města Rakouska trvá přibližně jeden a půl hodiny.

Konkurence

Regiojet ze skupiny Student Agency bude na nové lince konkurovat dopravci Slovak Lines, který mezi Bratislavou a Vídní provozuje v každém směru až 23 spojů denně. Slovak Lines uvedl, že při včasném nákupu přes internet přijde cestující jednosměrná jízdenka již za euro (27 korun), počet jízdenek na každý spoj za nízkou cenu je ale omezený. Podle rezervačního systému společnosti dospělý pasažér běžně zaplatí za jednu cestu 7,70 eura.

RegioJet v letošním roce otevřel na Slovensku také autobusovou linku mezi Bratislavou a Banskou Bystricí. Více než tři roky zajišťuje státem dotovanou osobní vlakovou dopravou na regionální trati z Bratislavy do Komárna na jihu Slovenska. RegioJet na Slovensku provozuje osobní vlakovou dopravu i na hlavní železniční trati mezi Bratislavou a Košicemi na východním Slovensku, na tyto vlaky ale od státu nepobírá dotace.