Nový telefon se liší od všech předchozích z produkce Applu na první pohled. Celou přední stranu totiž zabírá dotyková obrazovka. Tradiční kulaté tlačítko zmizelo. Vývojáři ho nahradili technologií, díky které iPhone X pozná, když jej jeho majitel uchopí a podívá se na něj. „Pravděpodobnost, že se systém zmýlí, je jedna ku milionu,“ prohlásil sebevědomě šéf Applu Tim Cook. Podle něj telefon člověka pozná, i když si nasadí brýle, čepici, změní účes, zestárne nebo ocitne ve tmě. A pouhá fotografie ho nezmate.

Obrněné vozidlo Husar
Tatra představila nového obrněnce Husar. Vyvinula ho spolu s Poláky

Schopnosti iPhonu X pracovat se snímanou osobou však jdou mnohem dál. Jeho fotoaparát dokáže odstranit pozadí z pořizovaného portrétu. Během videozáznamu dokáže měnit osvětlení tváře nebo na něj navléct masku. Apple také představil emotikony, které jsou animované podle mimiky uživatele. Člověk tak může například nahrát celou videozprávu v podobě vybraného zvířátka.

Zdroj: Youtube

Jablečný telefon také konečně dostal schopnost bezdrátového nabíjení. Výrobce samozřejmě také slibuje lepší výdrž na baterie, vyšší výkon a kvalitnější displej. Za novinku si však nechá řádně zaplatit. Zatímco ceny iPhonu 7 začínaly ve Spojených státech na 649 dolarech a v Česku na 21 tisících korunách, nejlevnější iPhone X se bude nabízet za tisíc dolarů, v českém prostředí pak za 30 tisíc korun. K mání bude začátkem listopadu.

Výstava Game On zavítá do Prahy. Ilustrační foto.
Do Prahy míří unikátní výstava o historii videoher

Inovací se dočkaly také další ikonické produkty výrobce z kalifornského Cupertina. Hodinky Apple Watch se ve své třetí generaci naučily telefonovat, dostaly výškoměr a tlakoměr. Apple TV nově zvládne vysoké rozlišení 4K a kontrast HDR. A dvojice iPhone 8 a 8 Plus se chlubí například schopností natáčet desetinásobně zpomalená videa.