Ministerstvo práce a sociálních věcí proto začalo připravovat „balíček“ opatření, která mají těmto lidem pomoci udržet si místo i nadále nebo alespoň si v případě propuštění brzy najít jiné. „Máme sice v tuto chvíli rekordní zaměstnanost, ale to je něco, co nebude trvat věčně. Chceme se proto připravit na to, že se hospodářská situace může zhoršit,“ konstatovala ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). „Je také otázkou několika příštích let, než začne být automatizace a robotizace v českých zemích realitou a naši ekonomiku to zásadním způsobem změní,“ dodala.

Podle jejího náměstka Jiřího Vaňáska se tak zvažují možná opatření pro tyto časy. První z nich jsou změny v rekvalifikacích. „Měly by být zaměřeny nejenom na oblast technického, alei digitálního vzdělávání,“ říká. Větší důraz by se měl klást i na výuku jazyků, a to zvláště u lidí starších čtyřiceti let, kteří s tím mají problémy.

Nezaměstnaní, kteří se tak budou dále odborně vzdělávat, a to nejenom v rámci rekvalifikací, by také mohli být podpořeni určitým mzdovým příspěvkem. „Chceme je podchytit ještě u zaměstnavatelů, aby se nepropadli do sítě úřadů práce a mohli se přeorientovat na novu práci,“ dodal Vaňásek.

Veřejně prospěšné práce na tři roky

Ministerstvo chystá i další změny. Například chce přeměnit veřejně prospěšné práce. Mimořádně znevýhodnění lidé, například handicapovaní či s nízkým vzděláním, je budou moci nově vykonávat až tři roky.

Další opatření spočívá v příspěvku na mobilitu, který je poskytován již od roku 2016 a nově bude ukotven v zákoně o zaměstnanosti. Stát finančně podpoří zaměstnance, kteří musejí dojíždět za prací, až částkou 3500 korun měsíčně.