„Změnou na postu generálního ředitele těžebních společností dochází k přirozené generační obměně. Vladimír Rouček v uplynulých letech prošel v pozici generálního ředitele složitým obdobím konsolidace skupinových aktivit a má velký podíl na tom, že jej skupina zvládla úspěšně. Patří mu za to obrovský dík a uznání,“ sdělil šéf Sev.en Energy Luboš Pavlas. Rouček, kterého si řada lidí spojuje hlavně s dolem Vršany u Mostu, působil v těžebních společnostech v různých funkcích padesát let. Podle Pavlase bude skupina s Roučkem nadále spolupracovat.  

Úkolem Lence, který až dosud působil mnoho let ve funkci ředitele státního podniku Palivový kombinát Ústí (PKÚ), bude provést těžební společnosti obdobím transformace a změn na energetickém trhu. Lenc v poslední době například prosazoval propojení zatopených šachet v Podkrušnohoří a využití jejich vodní energie. O záměru bude rozhodovat vláda. Skupina Sev.en Energy se o projekt zajímá v rámci rekultivací. Její lom ČSA je v útlumu a má se v budoucnu zavodnit.  

Petr Lenc je absolventem střední průmyslové školy strojní v Teplicích a Fakulty strojní ČVUT v Praze. V první polovině devadesátých let pracoval jako vedoucí provozu autodopravy ve státním podniku Palivový kombinát Ústí. Od roku 1995 do roku 2001 působil ve společností Chlumecká akciová nejprve jako vedoucí provozu, později jako technický ředitel. Od roku 2001 zastával post ředitele státního podniku Palivový kombinát Ústí. Je ženatý, má dva syny. Ve volném čase se věnuje turistice a sportu, k nejoblíbenějším patří florbal, který hraje aktivně. Je i činovníkem florbalového klubu v Ústí nad Labem, kde s rodinou žije.