Ceny benzínu a nafty jsou nejvyšší od prosince 2014, dál by už však zdražovat neměly. Ropa totiž na světových trzích přestala růst a koruna zpevňuje vůči americkému dolaru. Na začátku prázdnin by tak podle analytiků mohly čerpací stanice nabízet Natural 95 za cenu okolo 33 korun za litr a diesel o necelou korunu levněji.

Trh napjatě očekává jednání kartelu OPEC příští týden, jehož se zúčastní i další klíčoví těžaři v čele s Ruskem. „Trumpova administrativa tlačí na Rijád, aby navýšil stávající limity těžby,“ vysvětlil očekávání poklesu cen ropy ekonom společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda s tím, že by tlak Washingtonu mohl být úspěšný. Odstoupením od jaderné dohody s Íránem totiž pomohl Saúdské Arábii coby jeho regionálnímu soupeři Teheránu. Rusko zase podle Kovandy nebude chtít cenu ropy příliš vyšroubovat, protože by tím přesměroval zájem odběratelů na produkci amerických těžařů břidličného plynu.

Nejdražší pohonné hmoty tankují motoristé tradičně v Praze. Benzín je v hlavním městě téměř o korun dražší než ve zbytku republiky. Nejlevněji je naopak na Zlínsku a na jihu Čech.