Vybere si snad každý: spadly ceny turistického oblečení i oděvů do města, sportovní i elegantní obuvi, také stanů, jízdních kol, in-line bruslí či nafukovacích lehátek do vody.

„Je to pořádný blbinec. Lidí skoro jako na Vánoce,“ komentovala odezvu zákazníků prodavačka v prodejně Sport A3.

„Lidé slev hodně využívají. Někteří se dokonce chodili ptát, kdy už budou. Vyplatí se jim to. Přeceňovali jsme totiž 90 procent zboží na prodejně,“ reagovala Petra Plachá z prodejny Alpine Pro.

Rodiny, které se o prázdninách chystají k moři, ušetří v těchto dnech při pořízení plavek, obuvi do vody, slunečních brýlí či kšiltovek odhadem stovky korun. Ve slevě jsou v některých hypermarketech i plážové osušky či nafukovací kruhy a lehátka.

„Letíme za pár dní do Turecka a dcera vyrostla z plavek, manželovi chci taky koupit nové. Tady mají dvacetiprocentní slevu, tak snad něco vybereme,“ svěřila se zákaznice prodejny v OC Haná.

Některé obchody zlevnily zboží s koncem školního roku, jiné zboží přeceňovali ještě o pár dní dříve.

Móda i za 30 procent původních cen

U módy do města poslal například s.Oliver sumy na cenovkách až na polovinu, stejně tak H&M nebo C&A.

Kenvelo zlevnilo až o 70 procent Camaieu až o 60 procent.

„Bavlněné tričko jsem koupila za 79 korun, žabky do vody pro dceru za 99 korun. Ještě se chci podívat na lodičky, u Bati prý mají taky slevy. Opravdu hodně zlevnili. Dokonce jsem zvažovala, zda manželovi už teď nepořídím vánoční dárek – tenisovou raketu jeho oblíbené značky zlevnili o 900 korun,“ uvedla Monika Pospíšilová, která vyrazila s dcerou do olomouckého nákupního centra.

Ušetřit se totiž dá v těchto dnech nejen na oblečení, obuvi a doplňků na dovolenou k moři, ale také na sportovní výzbroji. Obchodníci snížili ceny in-line bruslí, kol a cyklistického vybavení, do slev poslali i některé turistické hole nebo stany.

„Stany? Máme jich ve slevě několik. Zákazníci ušetří i čtyři stovky. Také batohy, přilby na kolo a další vybavení,“ informoval prodavač prodejny Sportisimo.

Čtěte také: Letní slevy: Ušetříte na plavkách i zájezdech