S5 nabídli všichni tři tuzemští mobilní operátoři. Doporučená cena je 18.499 korun. Telefon k dnešnímu dni nabízí i 34 internetových obchodů, ve kterých je průměrná cena kolem 18.300 Kč.

Na telefon čekaly těsně před zahájením prodeje v prodejně Samsungu v pražském obchodním centru Palladium zhruba čtyři desítky lidí. Přilákala je hlavně nabídka chytrého náramku Gear Fit v hodnotě 4999 Kč pro prvních 30 kupců telefonu zdarma. Zvýšený zájem zaznamenala například i značková prodejna Vodafonu na Václavském náměstí.

U operátorů se během dne prodaly stovky telefonů. T-Mobile, O2 i Vodafone již dopoledne prodaly všechny přístroje, které nabízely se slevou na náramek Gear. „V předprodeji jsme měli 170 kusů ve zvýhodněné nabídce spolu s hodinkami Samsung Galaxy Gear a všech 170 se ještě během předprodeje za několik hodin vyprodalo," uvedl Ctibor Jappel z O2. Na webu T-Mobilu jsou již telefony se slevou vyprodané. „O přístroje za plnou cenu takový zájem není. V prodejnách jsou zatím dostupné telefony i se slevou," dodala mluvčí Martina Kemrová.

Poptávka po novince je podle srovnávače Heureka.cz obdobná, jako když se na český trh uváděl předchozí Samsung Galaxy S4, jehož cena se také pohybovala kolem 18.000 korun. Od uvedení na trh cena klesla o dvě pětiny. Dlouhodobě nejoblíbenějším telefonem na internetu je Samsung Galaxy S4 mini. Cena tohoto telefonu klesla necelý rok od uvedení na trh téměř o třetinu a aktuálně se pohybuje na 8600 Kč.

Čte otisky prstů

Samsung představil potenciálního rivala iPhonu 5S na mobilním veletrhu v Barceloně na konci února. S5 umí mimo jiné číst otisky prstů a má lepší fotoaparát než předchozí verze S4. Úhlopříčka displeje vyrostla o desetinu palce na 5,1 palce. Vybavený je čtyřjádrovým procesorem a kamerou s rozlišením 16 megapixelů, podporuje LTE, má paměť 16 nebo 32 GB a obsahuje operační systém Android 4.4.2.

Vedle iPhonu 5S, který se dá u Apple koupit od 17.399 Kč, bude S5 konkurovat novince M8 od HTC, která je o 1000 Kč levnější než Samsung. Dalším konkurentem by mohl být Sony Xperia Z2.