Předběžný insolvenční správce loterijní společnosti Sazka Josef Cupka nedovolí, aby firma zastavila televizní přenosy losování svých loterií. Řekl to dnes a potvrdil tak informace České televize. Sazka, která je v insolvenci, za možnost vysílat v televizi losování loterií Sportka, Šťastných deset a Euromiliony platila České televizi desítky milionů korun ročně. Nyní na to nemá peníze. Sazka Cupkovo rozhodnutí vítá.

„Celou věc jsem projednal s Českou televizí, jsou tam i jiné možnosti řešení,“ řekl Cupka. Dodal, že televize může přistoupit na splátkový kalendář, nebo třeba na platbu počkat. Televizní losování loterií Sazky je podle Cupky takovým symbolem, že by zastavení jeho vysílání nebylo dobrým signálem pro sázející a veřejnost. „Navíc jde z větší části o pohledávku za podstatou, takže ČT o ni nepřijde,“ dodal.

„Sazka vítá stanovisko insolvenčního správce Cupky ohledně další spolupráce s Českou televizí,“ sdělil mluvčí společnosti Jan Tuna. Upozornil na to, že požadavek na přerušení spolupráce nevzešel z její strany. Sazka se stanoviskem insolvenčního správce v nejbližší době seznámí Českou televizi, na které bude záležet další postup, podotkl.

„Společnost Sazka měla do 5. dubna tohoto roku zaplatit České televizi prosincovou pohledávku, a zatím tak neučinila. Předali jsme to všechno právníkům,“ řekl už dříve mluvčí České televize Ladislav Šticha.

O převzetí sázkových aktivit Fortunou prý Cupka informace nemá

Cupka dnes také řekl, že nemá žádné informace o tom, že by vedení Sazky činilo kroky týkající se údajného převzetí jejích sázkových aktivit společností Fortuna ovládané investiční skupinou Penta. Prozatímní věřitelský výbor Sazky požádal Cupku o prověření těchto údajných kroků koncem března. Vedení Sazky to vyloučilo a Penta je popřela. „Zprávy tohoto typu vedení Sazky před několika dny záměrně vypustilo, aby zjistilo původ úniku informací,“ sdělil tehdy Tuna.

Sazka je v úpadku od 29. března. Soud dosud nestanovil způsob řešení situace firmy – zatím se předpokládá, že povolí reorganizaci. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník a insolvenční správce.

Přihlášené pohledávky po lhůtě splatnosti jsou kolem dvou miliard korun. Pohledávky v posledních dnech k soudu přihlašují i trafikanti, kteří chtějí zpět kauce složené za provozování terminálů Sazky. Terminály umožňovaly například dobíjení kreditů u mobilních telefonů, ale kvůli dluhům Sazky u operátorů to v současnosti není možné.

Více k Sazce čtěte ZDE