V odvolání Hušák upozornil především na údajnou zmatečnost přezkumného jednání, nerespektování účinku popření pohledávek dlužníkem, nepřezkoumání pohledávky Bestsportu a chybný způsob hlasování věřitelů. „Navrhujeme, aby Vrchní soud rozhodl o zrušení zamítnutí reorganizace Sazky, a prohlášení konkurzu na ni a vše vrátil zpět k projednání Městskému soudu v Praze,“ uvedl Hušák.

Hušák se zároveň ohradil proti tvrzením tiskové mluvčí insolvenčního správce Lenky Tiché o tom, že se pokusil ze sídla společnosti odvézt stovku obrazů. „Je to nehorázná lež. Na stěnách Sazky visely pouze dva mé osobní obrazy a další dva byly uloženy v mé kanceláři. Každý z těchto obrazů byl již dříve fotograficky zadokumentován a je na mé jméno pojištěn. K tomu jsem měl v sídle společnosti uloženo několik grafik, plakátů a knih opět v mém osobním vlastnictví. Že jde o mé osobní vlastnictví, je naprosto prokazatelné,“ sdělil Hušák.

Hušáka odvolal insolvenční správce Sazky Josef Cupka z funkce generálního ředitele v úterý. Věřitelský výbor Sazky minulý čtvrtek schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu firmy. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Více k Sazce čtěte ZDE