Fortunu k populárnímu kroku přiměla utěšeně rostoucí ziskovost. „Naše pobočky se po letech poklesu a stagnace v poslední době obrátily zpět k růstu a dostaly se do kondice, která nám umožňuje manipulační poplatek zcela zrušit,“ vysvětlil generální ředitel Fortuny David Vaněk.

Poplatek ve výši 10 procent z vkladů byl významnou součástí příjmu sázek už od prvopočátků kursového sázení v České republice. Fortuna ho potřebovala zejména v době prudkého nástupu on-line konkurence, který pro ni znamenal odliv zákazníků i klesající obrat. Přinášel jí vyšší desítky milionů ročně.

Výpadek by měli nahradit noví zákazníci

Sázkaři se nicméně s poplatkem nikdy zcela nesmířili a nepřestávali volat po jeho zrušení. „Jsme přesvědčení, že při stávajícím trendu jej dokážeme nahradit rostoucím prodejem všech sázkových produktů,“ dodal Vaněk. Fortuna počítá s tím, že nulový poplatek přiláká další klienty.

Zrušení poplatku také znamená zrovnoprávnění sázek přes web a prostřednictvím pobočky. A pro fotbalové fanoušky Fortuna připravuje ještě jednu novinku – projekt klubových poboček.