V jedenáctistup­ňovém mrazu vyrazili v úterý v půl šesté ráno do vinice Radomila Balouna u Velkých Pavlovic brigádníci. Sbírali hrozny odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Moravia na výrobu ledového vína.

Nůžky svírali v rukavicích, bez kterých by se v takové zimě neobešli. Se zimou bojovali také pomocí svařeného vína. Posbírané hrozny házeli do kbelíků a pak do velké kádě. Traktory je následně odvezly do lisovny v Hustopečích.

Výlisnost je podle Lubomíra Procházky z Vinařství Baloun kolem patnácti procent. Jak dodal, po vylisování budou hrozny nejméně dva měsíce kvasit, než z nich vznikne konečný produkt – ledové víno.

Na mrazy čekali i další vinaři z jižní Moravy. Ve středu začnou sklízet hrozny z vinic ve Znovínu Znojmo. Na vinicích mají šest tun hroznů. Podle firmy jde o velkou raritu, ledové víno vinaři obvykle sklízejí koncem kalendářního roku. Leden je výjimkou. „Ve středu to bude ale dokonce už únor. To jsem ještě nezažil,“ uvedl ředitel firmy Pavel Vajčner.

Mrazy kromě pozitiv mohou na vinicích způsobit i škody. Podle odborníků je kritická teplota minus 18 stupňů. Na většině míst jižní Moravy navíc není sníh, který keře v zimě obvykle částečně chrání.

JIŘÍ ŠEVČÍK, ČTK