Novým majitelem podílu se staly společnosti Tiger Holding Four a Miura International. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na mluvčího Lycosu.

"Pro Seznam.cz ani pro mne osobně se nic nemění. Došlo k výměně minoritního akcionáře, což nemá vliv na chod firmy," uvedl majoritní vlastník portálu a předseda představenstva Ivo Lukačovič. Seznam.cz není společností s veřejně obchodovatelnými akciemi, tudíž nemá povinnost oznamovat změny ve vlastnické struktuře. O prodeji 30procentního podílu Lycos Europe vedení Seznamu informovalo ve stejný den, kdy k prodeji balíku akcií došlo, dodala mluvčí Seznamu Rita Gabrielová.

Seznam loni podle předběžných odhadů zvýšil zisk před zdaněním na 480 z 267 milionů korun. Tržby vzrostly o více než třetinu zhruba na miliardu korun.

Denní návštěvnost hlavní stránky Seznamu se na konci minulého roku podle listopadových čísel meziročně zvýšila o polovinu na 2,1 milionu uživatelů. Konkurenční Centrum mělo 451.000 uživatelů a Atlas denně navštíví 187.000 lidí. Používání bezplatného emailu Seznamu se zvýšilo o 74 procent na 1,1 milionu uživatelů. Tržní podíl vyhledávání Seznamu se podle statistiky Toplist zvýšil na 64 z 50 procent.

Lukačovič založil Seznam v roce 1996. Firma nyní zaměstnává kolem 450 lidí.

Lycos získal podíl v Seznamu v roce 2000 převzetím skandinávského portálu Spray Network. Spray vstoupil do společnosti provozující nejnavštěvovanější český internetový portál na konci roku 1999.