Přes tři miliony hostů využily na konci loňského roku ubytovací služby společnosti Airbnb. Do Česka pak nejčastěji přijeli turisté z Paříže, Moskvy a celého Německa, výjimkou ale nebyli ani turisté z Jižní Koreje či Austrálie.

Tak jako v posledních letech se nejvíce turistů rozhodlo strávit oslavy konce roku v New Yorku. Mezi populární destinace patří i Londýn, Sydney nebo Tokyo. Stále více lidí však chce strávit toto období na exotičtějších místech země. Podle společnosti Airbnb jsou nejpopulárnější země ve střední a jižní Americe, konkrétně Ekvádor, Kolumbie a Nikaragua.

V první polovině roku 2018 se mezi destinace s nejvyšším nárůstem zájmu na Airbnb dostanou velká čínská města Suzhou a Hangzhou. Ta turistům nabízí krásné pagody a chrámy, oblíbené jsou ale také známé zahrady.

Vedle těchto čínských měst zaznamenalo Airbnb výrazný nárůst rezervací v Mexiku, které láká slavnou historií, architekturou i kulinářskými pochoutkami.

V rámci evropských měst společnost zaznamenala nejvyšší nárůst rezervací i u Karlových Varů, které se ze všech evropských měst umístily na 40. místě.

Na prvních příčkách mezi evropskými městy a regiony, které zaznamenaly největší nárůst rezervací pro první polovinu roku 2018, se umístilo dánské město Herning, francouzská oblast Aveyron, oblast Ženevského jezera nebo Bilbao ve Španělsku.

Společnost Airbnb byla založena v srpnu 2008 a sídlí v kalifornském San Franciscu. Jedná se o komunitní platformu, díky které mohou její uživatelé přes počítač, mobilní telefon nebo tablet, nabízet, vyhledávat a rezervovat možnosti ubytování po celém světě.