Skanska očekává, že za rok 2017 dosáhne provozní zisku 5,3 miliardy švédských korun. Analytici přitom odhadovali, že společnost vykáže zisk přibližně 6,4 miliardy švédských korun (asi 16,5 miliardy korun). Vedení společnosti přesto hodlá vyplatit akcionářům stejnou dividendu jako před rokem, tedy přibližně 8,25 švédských korun za akcii.  

„Kvůli neuspokojivým výsledkům některých stavebních jednotek jsme nuceni přistoupit k několika opatřením. V dohledné době proto mimo jiné přistoupíme k restrukturalizaci stavebních operací v Polsku a opuštění energetického sektoru ve Spojených státech. V budoucnu se chceme soustředit zejména na své aktivity ve Velké Británii,“ uvedla Skanska v tiskové zprávě.

Skanska patří mezi největší stavební a developerské firmy světa, přičemž se zabývá zejména silničním a železničním stavitelstvím a betonovými konstrukcemi. Její dceřiné společnosti se zaměřují na stavbu bytů a kanceláří převážně v Praze.

Chystanou restrukturalizaci Skanska oznámila jen několik dní poté, co se jejím novým ředitelem stal Anders Danielsson. Ten očekává, že snížení počtu zaměstnanců ušetří společnosti přibližně miliardu švédských korun ročně.