Proti stavbě skladu oceli v Březhradě už více než dva roky bojuje občanské sdružení Zdravý a bezpečný Březhrad. Projekt je podle sdružení naprosto nevhodný pro tamní lokalitu.

Společnost ThyssenKrupp Ferrosta požádala o změnu územního plánu, protože chce vybudovat příjezdovou cestu mimo obytnou část. Tou by se mělo zabývat březnové zastupitelstvo. Zároveň chce po zastupitelích, aby se jasně vyjádřili, zda s tímto projektem mají problém. „V současné době je nové vedení a my chceme vědět, jestli nás tu magistrát chce. Jak s konečným verdiktem naložíme, ještě nejsem schopen říci,“ řekl Radek Miláček, jednatel společnosti. Společnosti totiž po právní stránce nestojí nic v cestě, pouze vzbouření obyvatelé tamní lokality.

„Po předběžných hovorech s představiteli jednotlivých klubů předpokládám, že zastupitelé budou většinově proti záměru. Nicméně musím říci, že se představitelé společnosti vždy chovali velmi korektně, pouze se jim nepovedlo přesvědčit obyvatele lokality,“ řekl primátor Zdeněk Fink s tím, že i Hradecký demokratický klub zaujímá negativní stanovisko. Projekt podporuje hradecká ODS. „Vše je v souladu se zákony a město potřebuje pracovní příležitosti, které se díky projektu vytvoří,“ zdůvodnil Martin Soukup, náměstek primátora.

Více se můžete dočíst ZDE.