Označení nového konceptu otevřeného Karoqu samozřejmě odkazuje na sluneční paprsky (z anglického „sunlight“), kterých bude do interiéru kabrioletu pronikat podstatně více. Jméno konceptu, jež má ideálně podtrhnout letní ráz modelu, bylo vybráno ze stovek návrhů zákazníků a fanoušků značky na sociálních sítích.

Autor vítězného návrhu byl mimochodem pozván na oficiální představení vozu. Setká se s žáky a jejich učiteli a dostane dokonce šanci nový žákovský vůz osobně vyzkoušet.

Jak by mohly vypadat kabriolety a roadstery od Škody?
OBRAZEM: Co kdyby Škoda vyráběla kabriolety? Mohlo by to vypadat nějak takhle

Stejně jako v předchozích letech mělo hned od začátku 23 zúčastněných studentů podporu odborníků z oblastí technického vývoje, designu, výroby, stejně tak jako od jejich vyučujících. Realizace projektu pro studenty začala nejprve zásadní proměnou sériové karoserie vozu.

Po odstranění střechy bylo nutno upravit dveře. Kompletně přepracována byla zadní část vozu včetně pátých dveří, které museli žáci nově navrhnout a vyrobit. Z prvních fotografií a záběru výroby to ovšem vypadá, že Sunroq nedisponuje případnou plátěnou střechou, která by chránila posádku před deštěm. V rámci konceptu se to ovšem dá pochopit.

Škoda Felicia.
Nejhezčí český kabriolet slaví šedesátiny. Ve své době pobláznil i Ameriku

Vůz má dále pozměněné nárazníky, unikátní design kol a pozornost dále upoutají svítící loga Škody, upravené blinkry, podsvícené kliky dveří a dokonce vnitřky kol. Za tmy se pak na vozovku z předního a zadního nárazníku promítá logo škodovky.

Více informací o technice a výrobním procesu se dozvíte ještě dnes. Chystáme totiž rozsáhlejší představení nového žákovského konceptu přímo z místa premiéry. Do té doby se můžete podívat na video mapující vznik projektu.

Zdroj: Youtube