Na snímcích byla skutečná policejní auta, přestože policie i firma našim reportérům tvrdily opak. Vozy s naprosto stejným designem, jako zachytili reportéři Deníku na fotografiích, si v těchto přebírají policejní řidiči. Policisté tak už mají první várku nových vozů, s kterými budou křižovat ulice českých měst, honit zločince a kontrolovat řidiče. „Policisté si vozy přebírají u zákaznického centra a odvážejí je po silnici R10 směr Praha,“ popisuje nejmenovaný zaměstnanec firmy.

Zakázku od policie získala Škoda Auto letos na jaře, když vyhrála tendr v konkurenci dalších evropských automobilek. Na základě vyhraného výběrového řízení dodá Škoda 3500 vozidel Policii České republiky. Policie si zatím objednala 2800 vozů a na dalších 700 vozů má Škoda exkluzivitu, respektive opci.

Stříbrné vozy

„Pro letošní rok bychom měli převzít 1300 policejních verzí a 100 civilních verzí vozů Škoda,“ uvedl již dříve náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel. Podmínky výběrového řízení splnily modely Fabia, Fabia Combi, Octavia a Octavia Combi s třemi různými motorizacemi. Při výběru specifikace vozů byl kladen důraz na aktivní i pasivní bezpečnost a komfort posádky (elektronický stabilizační program, přední, boční i hlavové airbagy, klimatizace a další).

Modely Octavia dodá Škoda Auto se speciální policejní úpravou a v novém barevném provedení. Součástí veřejné zakázky je i technické vybavení až 14 servisních míst Policie ČR a odpovídající zaškolení pracovníků.

Podle fotografií má nová policejní octavia stříbrnou barvu. Vpředu má velký znak Policie ČR a vzadu modré a oranžové šikmé pruhy s oranžovým nápisem POLICIE v modrém poli. Na střeše vozu je tradiční modrý maják a informační display. Na boku vozu je pak tolik diskutovaný slogan „pomáhat a chránit“ a rovněž jsou tam modré a bílé pruhy.