„Jedná se o zcela nový vůz, který ve třídě výrazně posouvá měřítka v oblasti technologií, bezpečnosti a designu. Dokládá to i svým novým názvem,“ řekl Bernhard Maier, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.

„Zahájení výroby zcela nového modelu Škoda Scala je pro celou společnost, a zvláště pro naše pracovníky, naprosto výjimečný okamžik. Zcela nový model byl v Mladé Boleslavi navržen, vyvinut a ode dneška je zde také vyráběn,“ dodal Michael Oeljeklaus, člen představenstva za oblast výroby a logistiky.

Technologie vyšších modelů míří do kompaktní třídy

Scala je prvním modelem značky, který využívá platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Ta umožňuje uplatnění inovativních asistenčních systémů z vozů vyšších segmentů a zajistí ještě vyšší úroveň bezpečnosti a pohodlí ve třídě kompaktních vozů.

Zákazníci si budou moci vybírat z pěti motorů. Vedle tří benzinových motorů je k dispozici i jeden agregát TDI. Zemním plynem poháněná varianta bude následovat později v průběhu letošního roku. Všechny agregáty jsou turbodmychadlem přeplňované motory s přímým vstřikem paliva splňující emisní normu Euro 6d-TEMP. Kromě toho disponují systémem start-stop a rekuperací brzdné energie.

Zájemci o novou Scalu mají již nyní k dispozici on-line konfigurátor. První vozy pak dorazí k českým zákazníkům v průběhu května letošního roku. Scala bude první evropský model značky, který ponese uprostřed na pátých dveřích nápis Škoda.