Firma Penta Hospitals nákup oznámil v tiskové zprávě. Cenu ani výši podílu nechtěla komentovat. V současné době v České republice provozuje pět nemocnic a další zdravotnická zařízení, nyní se tedy posune do oblasti sociálních služeb.

„Alzheimer Home jsou moderní zařízení s rodinným zázemím a profesionálním ošetřovatelským týmem. Chceme navázat na dosavadní skvělou práci a poskytovat pacientům kvalitní a komplexní péči," uvedla jednatelka Penty Hospitals Barbora Vaculíková. Poukázala na to, že počet pacientů trpících Alzheimerovou chorobou a dalšími formami degenerativních onemocnění stále roste a s ohledem na demografický vývoj bude bohužel tento trend pokračovat.

Alzheimer Home si zachová stávající management. Firma bude čerpat ze synergií s ostatními zdravotnickými zařízeními skupiny Penta Hospitals i ze spolupráce se sítí lékáren Dr. Max, která rovněž patří mateřské společnosti Penta Investments.

„Vstup skupiny Penta přispěje Alzheimer Home k dalšímu rozvoji a posílení jeho pozice významného hráče v oblasti sociálních služeb. Už nyní představujeme předního poskytovatele v Praze, spojení s tak silným investorem nám však napomůže k další expanzi na celorepublikové úrovni, a především povede k dalšímu rozvoji služeb pro naše klienty,“ dodal zakladatel a spoluvlastník Alzheimer Home Šťastný.

Alzheimer Home v současnosti provozuje své domovy v Praze 4 - Kunraticích, Praze 8 - Libni a středočeských Pyšelích. Během několika měsíců přibudou dvě nová zařízení v Praze 22 - Pitkovicích a Praze 12 - Modřanech. Do konce letošního roku tak přesáhne kapacita ústavu 420 lůžek.

Penta Hospitals patří do skupiny Penta Investments. Provozuje nebo vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Sokolově, Ostrově, Sušici, Psychiatrickou nemocnici v Písku a několik ambulantních zařízení.