Na jižní Moravě, kde leží 95 procent vinohradů, panuje opatrné nadšení. Spokojenost ale zaznívá i z vinařských Čech.

„Vypadá to na velice kvalitní ročník, byť výnos bude kvůli jarním mrazům slabší,“ potvrdil včera Deníku prezident Svazu vinařů ČR Tibor Nyitray. 

Z vinohradů se již začaly sklízet rané odrůdy Irsai Oliver, Muškát moravský a  Müller Thurgau, částečně i Chardonay, pokud vinaři tuto odrůdu používají na výrobu sektu.

ROZMARY POČASÍ

„Optimální by bylo, kdyby ještě zapršelo, aby se hrozny ještě zvětšily. Kdyby však přišel trvalejší déšť, zvýšilo by to naopak riziko plísní a nemocí,“ popisuje Nyitray.

Déšť a s tím spojené uhnívání hroznů poškodily závěr sklizně ročníku 2014. Naopak poslední dva roky se podzimní sklizeň povedla, ale révu decimovaly květnové mrazíky. Ty poničily hlavně mladou výsadbu, která nemá hluboké kořeny. Pro příští rok proto tuzemští vinaři jednají o novém typu dotací na pořízení parafínových svící či odporových drátků –  oběma systémy se dají v květnu „zahřívat“ vinohrady.     

Letos réva umrzla hlavně v některých částech Znojemska a ve Velkopavlovické oblasti.  Celkový propad sklizně proto svaz vinařů odhaduje na 20 až 25 procent. Pro lepší představu: z kilogramu hroznů vyrobíte zhruba půl litru až šest deci vína. Záleží na postupu daného vinaře. U specialit, jako je ledové či slámové víno, je však výlisnost daleko nižší.

TROCHU KYSELINY

V červenci a srpnu panovala vedra, což prospělo zdravotní kondici hroznů. Teď už jen zapršet. „Letos je nádherný rok, co se týká ochrany vinic. I vinař, který na to kašlal, bude mít nádherné hrozny. Letos jsou takřka v čítankové kondici,“ řekl Deníku vinař Vladimír Tetur z Velkých Bílovic.

Spokojenost vládne i v Čechách. „V současné době to vypadá, že letošní ročník bude velmi dobrý,“ popsal sklepmistr Martin Nesvadba ze Zámeckého vinařství Třebívlice na jihozápadě Litoměřicka. Mrazíky vinice minuly, teplo a vláha jsou dostatečné.

K úplně spokojenosti by tuzemští vinaři kromě drobného deště uvítali o něco vyšší kyselinu v hroznech. Jen očekávaná dobrá cukernatost hroznů totiž komplexní víno neudělá. 

V Česku se vinná réva pěstuje na 17 800 hektarech. Roční spotřeba vína na osobu je mezi 21 až 22 litry. Evropský průměr je 37 litrů. Tuzemská produkce však pokryje 30 až 40 procent domácí spotřeby, zbytek vína se musí dovézt.

Pochybné dovozy především neregistrovaného sudového vína stály za novelou vinařského zákona. Za falšování vína nově hrozí pokuta až 50 milionů korun a sudové víno nebude možné prodávat jinde než v registrované vinotéce. V praxi by tak měl skončit prodej sudového vína na benzínkách či v trafikách. Čas na registraci mají vinotékáři do konce září.