Založila tam dceřinou společnost Energy 21 Slovakia, jejímž prostřednictvím rozšiřuje působnost na Slovensko, kde do konce roku 2011 plánuje investovat do produkce čisté energie zhruba 9 miliard slovenských korun a realizovat projekty o výkonu 70 megaWattů.

Stejně jako v České republice se bude Energy 21 i na Slovensku soustředit především na možnosti budování solárních elektráren, takzvaných fotovoltaických farem. V České republice doposud firma investovala do solárních projektů zhruba 280 milionů korun. Do konce roku by celkové investice v České republice měly dosáhnout výše 82 milionů eur a instalovaný výkon úrovně 25 megaWattů.

„Rovněž Slovensko je z hlediska investic do výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů perspektivní oblast,“ uvedl ředitel slovenské pobočky společnosti Peter Goceliak. Podle něho již odstartoval průzkum potenciálu jednotlivých obnovitelných zdrojů a nejperspektivnějších lokalit. V plánu Energy 21 je přitom postavit na Slovensku v nejbližších pěti letech nejméně 20 velkých fotovoltaických farem. A to i přesto, že slovenská legislativa je výrobcům elektřiny z energie Slunce podstatně méně nakloněna, než je tomu v jiných zemích.

Energy 21 sází na to, že význam využívání energie z obnovitelných zdrojů stále poroste, nejen na Slovensku, ale i v dalších zemích. „Tady už nejde o módní záležitost. Některé zdroje se prostě zakrátko vyčerpají a my již nyní víme, jak je nahradit,“ dodal šéf společnosti Gary Mazzotti. Podle něho současně s investicemi na Slovensku plánuje společnost expanzi i v dalších zemích střední a východní Evropy. Na řadě jsou Polsko, Rumunsko, Ukrajina či Bulharsko, kde již v současné době probíhají jednání s potenciálními partnery.

V Česku na konci dubna uvede do plného provozu solární park v Hrádku, který se výkonem 1,2 MW řadí mezi největší elektrárny ve střední Evropě. Do konce roku 2008 firma hodlá realizovat dalších 16 projektů.