Služba bude podle ministerstva vnitra dostupná prostřednictvím všech 7144 Czech POINTů. Celkem 79 procent kontaktních míst je na obecních úřadech, dále jsou ve 48 centrech Hospodářské komory ve všech krajích nebo na 980 poštách. Vydání jednoho výpisu ve formátu A4 vyjde na 100 Kč.

Pro získání ověřeného snímku potřebuje žadatel znát identifikaci oblasti, která bude na snímku zobrazena. Tou je parcelní číslo a příslušné katastrální území nebo přesná adresa daného objektu. I v tomto případě platí, že obsluha přepážek klientům s nalezením příslušného snímku pomůže a před vyhotovením jim dá výpis k nahlédnutí.

„Novou službu ocení především klienti, kteří chtějí například ke kupní či zástavní smlouvě doložit grafický podklad, z kterého jsou patrné hranice prodávaného nebo kupovaného pozemku či budovy," uvedl Tomáš Macnar z Hospodářské komory ČR. Dokument je rovněž důležitý například pro oceňování nemovitostí nebo některé druhy stavebního řízení

Czech POINTy umožňují získat na jednom místě například výpisy z rejstříku trestů, katastru nemovitostí, obchodního či insolvenčního rejstříku. Lidé si tam mohou rovněž nechat ověřit listiny a podpisy, řidiči zase z centrálního registru zjistí počet trestných bodů. Systém elektronizace veřejné správy vznikl před osmi lety.

Samotný výpis z katastru nemovitostí je na Czech POINTu druhým nejžádanějším výpisem po výpisu z rejstříku trestů. Dosud si pro výpis z katastru nemovitostí přišlo 2,87 milionu lidí a ročně jich je řádově kolem 400.000.