Soutěžním tématem pro letošní rok je Zdraví na talíři, které chutná všem. Jídelny se mohou přihlásit s nutričně vyváženým menu složeným z polévky, nesladkého hlavního chodu a dezertu. Podmínkou je, že všechny pokrmy musí žákům standardně nabízet ve svém jídelníčku. Dále musí být dodržena specifická výživová doporučení a cena celého oběda nesmí překročit vyhláškou stanovený limit 34 korun.

Děti musejí jíst ve školách chutné a zdravé obědy

„Cílem soutěže je ukázat, že zařízení školního stravování mohou běžně podávat moderní a zdravé obědy, které strávníkům chutnají. Chceme upoutat pozornost rodičů i dětí a nasměrovat je ke správnému stravování, odpovídajícímu současným výživovým trendů. Rádi bychom, aby oni sami oslovovali své školní jídelny s přáním o nutričně vyvážený jídelníček nebo je motivovali k přihlášení do soutěže," vysvětluje za pořadatele Anna Packová.

Registrace do korespondenčního kola soutěže o Nejlepší školní oběd 2017 probíhá do 30. dubna 2017 na webových stránkách www.vyzivaspol.cz a www.jidelny.cz.

Přihlásit se může kterékoliv gastronomické pracoviště zapsané v Rejstříku škol a školských zařízení. V prvním kole odborná porota posoudí přihlášená menu splňující soutěžní kritéria a vybere deset nejlepších. Vybrané školní jídelny se zúčastní celostátního finále pořádaného 24. srpna 2017 v pražské MAKRO Akademii.

Porotci nebudou pouze odborníci, ale i samotní žáci

V porotě i v letošním roce zasednou specialisté na výživu a školní stravování, spolu s hygienikem, zástupci medií, Asociace kuchařů a cukrářů a Společnosti pro výživu, bok po boku se žáky, pro které jsou pokrmy primárně určeny. V hodnocení budou zohledněny použité suroviny, jejich vyváženost, nutriční hodnota i způsob zpracování. Velká pozornost je tradičně věnována i chuti, barevnému pojetí a způsobu servírování.

Nejen nutriční hodnota, ale i estetika

„Mladé strávníky musí pokrm na talíři upoutat a oslovit na první pohled. Moderní, chutné a estetické zpracování je podmínkou úspěchu, pokud chceme děti přesvědčit, aby jedly zdravě. Součástí hodnocení je proto i prezentace a servírování jednotlivých pokrmů. V minulých ročnících jsem se přesvědčil, že zaměstnanci školních jídelen často sledují gastronomické trendy a přicházejí s nápady, které by obstály i v jídelníčcích některých restaurací," vyjádřil svou pochvalu soutěžícím Petr Stádník, šéfkuchař MAKRO Akademie a člen finálové poroty.

Školní stravování má často zásadní podíl na výživě dětí, žáků a studentů. Představuje tedy klíčový a účinný prostředek v boji proti dětské obezitě. Školní jídelny mají možnost žáky vést ke správným stravovacím návykům, které zajistí jejich odpovídající vývoj. Dosažení tohoto cíle si žádá nejen plné nasazení všech zaměstnanců jídelen, ale i součinnost se vzdělávacími institucemi a zástupci rodičů. Pořadatelé a partneři soutěže O nejlepší školní oběd doufají, že úspěchy účastníků tohoto klání vedoucí k chutným a nutričně hodnotným školním obědům budou motivací nejen celé řadě školních gastronomických zařízení, ale i široké veřejnosti.

O společnosti MAKRO

MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 25 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2014/2015 dosáhla prodejů v celkové výši 30 miliard EUR.