Skiareál investoval 50 milionů korun do stavby čtyřsedačkové lanovky vedoucí z Horních Míseček na Medvědín.

„Jde o původní čtyřsedačku, kterou ve Svatém Petru nahradila současná šestimístná lanovka na Pláně. V uplynulých měsících proběhla její kompletní repase, obnova se týká téměř všech částí lanovky. Měníme všechny opotřebované díly a některé úseky vyměňujeme kompletně za nové, jako například hlavní elektromotor. Nové bude i čalounění sedaček a nástupní brány," přiblížil repasi čtyřsedačky ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že středisko v současnosti pracuje už také na terénních úpravách a rozšíření sjezdových tratí.

Ilustrační foto.
Dotace na zaměstnávání postižených se zvýší na 12 tisíc korun

Zahájena již byla stavba dolní stanice, následovat bude budování horní stanice i příprava samotné trasy lanové dráhy, některé z podpěr lanovky budou usazovány pomocí vrtulníku.

„Zdejší oblíbená sjezdovka Machytka se navýší o 1,5 hektaru. Rozšíříme jak její horní, tak i dolní část a zásadně tak zlepšíme její propustnost. Naší snahou je vytvořit z této lokality vyhledávaný prostor pro začátečníky a rodiny s dětmi. Původní lyžařské vleky M, M1 a M2 zůstanou, odstraněn bude vlek Machytka," doplnil Čeněk Jílek.

Ilustrační foto.
Špehuje vás vlastní firma? Může ji to stát až dva miliony

Pro lyžaře, kteří se do Špindlu v zimě chystají vícekrát, stojí za zvážení koupě nejlevnějších celosezónních skipasů. Již v září startuje druhá vlna možnosti nákupu tzv. Chytré sezónky.

Lyžaře, kteří si permanentky předplatili již v dubnu, vyjde sezónka na pouhých 4 990 korun. Sezónka pro dospělé zakoupená v září pak vyjde na 6 990 korun a koupě v říjnu ještě o tisícovku výše. Pro srovnání, běžná sezónka stojí od prosince 15 990 korun. Jedinou podmínkou pro pořízení výhodné Chytré sezónky je bezplatná registrace do zákaznického systému Gopass.