Podle výkonného ředitele Jakuba Gabriela chce Ray Service "myslet globálně a jednat lokálně". Plánovaná velikost společné výrobní továrny je 10.000 metrů čtverečních. Vznikat zde budou kabelové svazky a elektromechanické celky pro indickou armádu a tamní vojenský i civilní letecký průmysl. Podle Gabriela jsou v plánu školení a tréninky budoucích zaměstnanců společné továrny ve Starém Městě. Ray Service zase bude mít v Indii zástupce.
Podle Trubačíka není partnerství s indickou společností v Asii pro staroměstskou firmu první. Před dvěma lety Ray Service začala spolupracovat s tchajwanskou společností Sinbon, v loňském roce se pak spojila i s čínským subjektem v podobě Ray Service China, dodal Trubačík.
Ćtěte také: Ceny jídel a pití v restauracích v prosinci stouply
Ray Service funguje od roku 1995. Společnost se z původních pěti rozrostla na nynějších více než 200 zaměstnanců. V roce 2004 postavila v průmyslové zóně ve Starém Městě novou halu, později ještě výrobní plochy rozšířila. Původně se orientovala na vojenský průmysl, postupně se uplatnila i v dalších odvětvích. Zaměřuje se na vývoj, když se specializuje na technicky vyspělá řešení s vysokou přidanou hodnotou.
V roce 2015 podle údajů ve výroční zprávě dosáhla tržeb 227 milionů korun, meziročně o 48 milionů korun více. Zhruba polovinou se na nich podílely dodávky do zahraničí. V roce 2015 Ray Service vykázala zisk 12,6 milionu korun, meziročně o 7,6 milionu Kč více. Údaje o loňském hospodaření společnost zatím nezveřejnila.
Nepřehlédněte: Na demonstraci proti EET a vládě se v Praze sešlo asi tisíc lidí