Výsledek nicméně překonal očekávání analytiků, protože pokles poptávky po tradičních hudebních discích ve Spojených státech a Japonsku byl kompenzován silným prodejem v Británii a Francii.

Trh slábne

Celkové tržby se ve čtvrtletí končícím v prosinci zvýšily o tři procenta na 918 milionů dolarů. Bez zahrnutí příznivého vlivu slabšího kurzu dolaru by však klesly o dvě procenta. Třetí největší hudební společnost na světě, mezi jejíž nejpopulárnější umělce patří například irská zpěvačka Enya, se podobně jako konkurenti nadále potýká se slábnoucím trhem s kompaktními disky a s poklesem mezinárodních licenčních příjmů.

Hudební fanoušci nyní omezují nákupy celých alb na kompaktních discích a stále častěji si pořizují pouze levnější jednotlivé písničky u internetových prodejců, jako je iTunes společnosti Apple. Tržby Warner Music z prodeje digitální hudby sice v prvním finančním čtvrtletí meziročně stouply o osm procent na 184 milionů dolarů, ve srovnání s předchozími třemi měsíci však zůstaly beze změny, napsala agentura Reuters.