„Faktem je, že zima 2015/16 nepřinesla příznivé mrazivé teploty umožňující zasněžování již na začátku sezóny a nedá se říci, že by bylo dostatek přírodního sněhu, zvláště v první polovině zimní sezóny. Přesto jsme byli schopni nabídnout našim klientům nejvíce kilometrů sjezdovek a dobré podmínky pro zimní sporty, čímž jsme dosáhli i nárůstu návštěvnosti.

Naše hotely byly již tradičně plně obsazené během vrcholových termínů jako Silvestr a "zlatý týden", ale i během jarních prázdnin. Sezóna byla relativně dlouhá, se silnými velikonočními svátky a trvala až do konce dubna. V minulé sezoně jsme spustili mobilní aplikaci Gopass, která přispěla k více než 20% růstu online prodeje skipasů.

Rekordní letní sezona

Léto v Tatrách bylo rekordní, co se návštěvnosti týče, a to i díky nepříznivé bezpečnostní situaci v zahraničních prázdninových destinacích a faktu, že rezervace letních dovolených začaly dříve než v předchozím roce. K pozitivnímu výsledku také pomohly naše doplňkové služby v obchodech, půjčovnách a gastronomii, orientované na kvalitu, dále zvýšený prodej sezónních lístků i díky výhodnému předprodeji tzv. Šikovné sezónky nebo efektivnímu marketingu prostřednictvím programu Gopass.

Kromě toho nárůstu pomohly i atrakce a eventy organizované v našich střediscích jako Ledový dóm a Medvědí dny na Hrebienku nebo mimořádně úspěšný Světový pohár žen, který se po 32 letech podařilo zorganizovat v Jasně, " komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, CEO a předseda představenstva TMR.

O společnosti Tatry Mountain Resorts, a. s.

Tatry mountain resorts (TMR) podniká v oblasti cestovního ruchu ve střední a východní Evropě. Vlastní a provozuje horská střediska a hotely v Nízkých a Vysokých Tatrách. TMR též vlastní 19 % podíl ve společnosti Melida, a. s., která provozuje středisko Špindlerův Mlýn v České republice. V Polsku TMR vlastní středisko Szczyrk. TMR také vlastní a pronajímá třetím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski & Fun Záhradky a Bungalovy. Do konce roku 2014 se proinvestovalo do rozvoje a modernizace středisek TMR téměř 200 milionů eur. Akcie TMR jsou obchodovány na třech evropských burzách v Bratislavě, Praze a Varšavě.

Čtěte také:

Vysoké Tatry trápí zvýšený výskyt medvědů, město žádá o odstřel
Vysoké Tatry na Slovensku loni navštívilo nejvíce turistů
Slováci otevřeli nový úsek dálnice, zrychlí jízdu do Tater