Na internetový obchod Mall.cz přichází letos přes mobilní zařízení zhruba 14 procent návštěvníků. Oproti stejnému období loňského roku je to více než dvojnásobný nárůst. Na obratu se nákupy z mobilů a tabletů podílejí letos zhruba sedmi procenty, i to je dvakrát více než loni.

„Zajímavý je fakt, že zatímco návštěvnost je z mobilních telefonů zhruba o 50 procent vyšší než z tabletů, u objednávek je to naopak. Zákazníci na tabletu nakoupí za dvakrát více peněz než zákazníci s mobilním telefonem," uvedla mluvčí e-shopu Michala Gregorová. Vyplývá to podle ní z toho, jak lidé tato zařízení používají. Na mobilu si zboží často jen vyhlédnou a pak ho objednají z tabletu nebo počítače.

Nové aplikace

Na Kasa.cz dosáhla letos návštěvnost stránek přes mobil či tablet 15 procent všech přístupů. Meziročně jde o desetinásobný nárůst.

„Čtvrt roku od uvedení nového mobilního webu jsme zaznamenali nárůst návštěvnosti z mobilních zařízení o sto procent, a aktuálně tvoří mobilní přístupy už přes pětinu celkové návštěvnosti na Heurece," uvedl produktový ředitel Heureky Martin Slavík. Mobilní aplikace je dostupná pro všechny operační systémy. Zákazníci tak mohou vybírat z deseti milionů produktů.

Heureka také pracuje na projektu ‚Obchody poblíž', který v aplikaci ukáže zákazníkovi nejbližší kamenné prodejny mající v nabídce zboží, které zákazník aktuálně vyhledává. „Je to další krok, který dokládá mazání bariér mezi klasickými a internetovými nákupy," doplňuje Martin Slavík.