Čím mladší člověk, tím častěji chce pracovat formou alternativního pracovního úvazku, tedy na zkrácený pracovní poměr, na dohodu, na živnost nebo u nejmladší věkové generace formou studentské praxe. V nejmladší věkové kategorii do 24 let je také nejnižší podíl lidí, kteří si hledají práci na trvalý pracovní poměr.

S přibývajícím věkem je vidět přímou úměru v podílu lidí, kteří chtějí pracovat na živnost. Zatímco mladí lidé chtějí pracovat na živnost jen v sedmi procentech, lidé ve věku od 45 do 54 let se do živnosti pouštějí již ve 12 procentech případů.

Flexibilnější na trhu práce jsou ženy. Muži si hledají práci na plný úvazek v 90 procentech. Jinou formu úvazku, než je trvalý pracovní poměr, vyhledává 60 procent mužů. Mezi ženami si práci na trvalý poměr hledá 86 procent a na některou z jiných forem úvazků si hledá až 67 procent žen.

Na zkrácený pracovní poměr chtějí pracovat hlavně ženy

Nejvýraznější rozdíl mezi preferencemi mužů a žen je v podílu lidí, kteří chtějí pracovat na zkrácený pracovní poměr. Více než třetina žen by se ráda zaměstnala na zkrácený pracovní poměr, ale u mužů se o práci na zkrácený pracovní poměr uchází jen pětina.

Nejvyšší podíl uchazečů, kteří si hledají práci na alternativní pracovní úvazek, je ve skupině lidí se základním vzděláním. Přestože často uvádějí, že by rádi pracovali také na jiný než trvalý poměr, je u nich vidět největší nezájem o živnosti. Z alternativních úvazků jsou pro ně atraktivní dohody nebo práce na zkrácený úvazek. Naopak živnost je nejrozšířenější mezi lidmi s vysokoškolským vzděláním.

Vysoký podíl lidí zajímajících se o práci na některý z alternativních úvazků je zejména v kategoriích překladatelství a tlumočnictví, žurnalistika, polygrafie a média nebo v umění a kultuře. Mezi kategorie, kde lidé hledají práci také na jiné formy úvazku než trvalý pracovní poměr, patří leasing nebo informační technologie, kde je silně zastoupena práce na živnost.

Čtěte také: Nezaměstnanost v ČR stoupla, pracovních míst ubylo