Třináctistupňové pivo zelené barvy vaří pivovar Starobrno posedmé. Vymyslel a uvařil ho vrchní sládek Petr Hauskrecht se svými spolupracovníky. Poprvé bylo možné ho ochutnat v roce 2006. "Nejdůležitější složkou zůstává bylinný výluh, díky kterému se Zelené pivo proslavilo nezvyklou barvou a neopakovatelnou chutí. Jeho tajemné složení zná jen několik málo nejpovolanějších lidí," uvedla mluvčí pivovaru Kateřina Beute.

Podle ní se pivo vaří tradičním způsobem na dva rmuty. Spodní kvašení trvá osm dní a právě díky němu je pivo tak silné. "Dlouhým zráním při teplotě jednoho stupně v ležáckých sklepích starobrněnského pivovaru se postupně chuťově zaokrouhluje a získává svůj typický buket a říz," doplnila Beute. Zelené pivo bude možné ochutnat v téměř 3000 restauracích po celé zemi, upozorní na něj speciální podtácky a loga.

Starobrno si letos připomíná 140 let od svého založení. Na tradici vaření piva chce odkazovat na novém logu nebo etiketách. Představitelé pivovaru v minulosti uvedli, že plánují v budoucnu také mírné navýšení kapacity pivovaru. Nově také pivovar uvedl na trh nepasterizované pivo.