„Starého psa novým kouskům nenaučíš," řekl Uhde před tajným hlasováním a dodal, že i v příštím období hodlá pokračovat ve svém dosavadním přístupu. V samotném hlasování získal podporu jedenácti radních ze 14 hlasujících, tři hlasy byly neplatné.

Uhde se do čela rady dostal poprvé v srpnu 2011, kdy vystřídal Jiřího Baumruka, kterému skončil mandát. Ani tehdy neměl Uhde v souboji o vedoucí křeslo žádného protivníka.

Uhde má bohaté zkušenosti z umělecké dráhy dramatika, básníka a spisovatele, ale i z politického působení. Po listopadu 1989 působil mimo jiné jako ministr kultury, poslanec a předseda Poslanecké sněmovny. Ve veřejnoprávních médiích byl nejprve členem a později místopředsedou Rady Českého rozhlasu. V březnu 2008 se stal členem Rady ČT.

Rada ČT představuje orgán, který veřejnosti zajišťuje právo dohlížet na veřejnoprávní instituci. Má patnáct členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovna, a to tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy.