Největší veletrh moderních technologií Consumer Electronics Show, jenž je známější pod zkráceným označením CES, nabízí výrobcům jedinečnou šanci představit a ukázat novinky, které se na trhu objeví v první polovině kalendářního roku. Každoročně ho totiž navštíví přibližně 200 tisíc zájemců ze 165 zemí světa.

V rámci veletrhu, který již tradičně hostí Las Vegas, se představí desetitisíce horkých novinek z oblasti smartphonů, tabletů či chytrých telefonů. Odborníci předpokládají, že CES 2018 proběhne ve znamení umělé inteligence s hlasovým ovládáním. Dalšími velkými tématy akce by pak měly být spojení sportu s technologiemi a virtuální realita.

V průmyslové zóně v Horní Suché v pondělí poklepali zástupci investora základní kámen ke stavbě továrny na výrobu vysokokapacitních lithiových baterií. Staví ji společnost HE3DA.
Poklepáno. V Horní Suché vyroste továrna na výrobu lithiových baterií

Netrpělivě očekávány jsou například bezdrátová sluchátka vybavená umělou inteligencí Alexa, bezdrátový reproduktor S-Ray, který dokáže zcela nahradit sluchátka a přitom nerušit okolí či brýle Relúmĭno, jež mají umožnit zrakově postiženým se zbytkem zraku znovu vidět. 

Silně obsazená by na CES 2018 měla být kategorie televizí. Hlavní novinkou, kterou představí LG, je totiž první OLED televizor s úhlopříčkou 88 palců (224 centimetrů) a rozlišením 8K. Pozadu však nezůstanou ani mobilní telefony, protože právě v Las Vegas chce Samsung prozradit první bližší informace o chystaném Galaxy S9.

Na 51. ročník prestižního veletrhu zamířila i sedmička českých firem. Konkrétně se jedná o společnosti Actijoy, Angee, ApuTime, HE3DA, Oscar Senior, Sense Arena a 2Realistic. V globálním měřítku by mohla zaujmout zejména patentová technologie velkokapacitní lithiové baterie společnosti HE3DA či technologie společnosti Sense Arena, jež pomocí virtuální reality pomáhá sportovcům zlepšit postřeh či prostorovou orientaci.

Unikátní česká baterie HE3DA
Sen se rozplynul: Číňané chtěli ukrást českou technologii pro baterie HE3DA