Vyplývá to z průzkumu společnosti Up ČR, která se specializuje na zaměstnanecké benefity, mezi 525 respondenty.

Zatímco v průzkumu by preferovalo stokorunovou stravenku 43 procent respondentů, v praxi ji podle dat firmy Up ČR od zaměstnavatele dostává jen desetina zaměstnanců.

Stravenku v hodnotě 110 korun a více považuje za ideální dalších 35 procent zaměstnanců. Zde je nepoměr ještě vyšší, v reálu dostává takovou stravenku od zaměstnavatele 0,5 procenta zaměstnanců.

Nové a méně tradiční benefity

Jednou z příčin nepoměru může být paradoxně situace na trhu práce a s ní související vlna nových a méně tradičních zaměstnaneckých benefitů, kterými se zaměstnavatelé snaží zaujmout potenciální zaměstnance. "Inovace u benefitů je rozhodně důležitá, ale firmy by novými či netradičními benefity měly svou péči o zaměstnance spíše vhodně doplňovat, než na nich stavět celý svůj servis," uvedla ředitelka prodeje Up ČR Petra Gubíková.

Současná situace může podle ní svádět k tomu, že firmy upřednostňují benefity, které jsou více 'sexy' a dobře vypadají. Neměly by ale zapomínat ani na rozvoj těch, které zaměstnanci v praxi nejvíce využívají. "Češi se ve využívání stravenek výrazně odlišují i od okolních států. Zatímco v Německu, Rakousku nebo třeba v Polsku nejsou rozhodně tolik využívány, u nás jsou považovány za téměř nezbytný servis ze strany zaměstnavatele," upozornila Gubíková.

Nejvýhodnější je 118korunová stravenka

Pomalu přibývá firem, které reagují na rostoucí ceny obědů i potřeby zaměstnanců a reflektují i daňový aspekt. V těchto firmách se pak využívá třeba i daňově nejvýhodnější hodnota stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele, která letos je 118 korun. Nejčastějšími příklady jsou firmy ze stavebnictví a informačních a komunikačních činností. S těmito stravenkami se naopak takřka nesetkávají lidé ve firmách působících v administrativě, dopravě, ubytování a stravování či ve veřejné správě.

K postupnému zvyšování hodnoty stravenek v poslední době přispěl podle dat Up ČR přechod firem z papírových poukázek na eStravenky a elektronické karty. V případě eStravenky přispívají firmy zaměstnancům na stravování každý den řádově o desítky korun více, než je tomu u papírových stravenek. Zatímco průměrná nominální hodnota papírových stravenek je letos 77,50 Kč, u eStravenky je to 104,10 Kč, dodala Gubíková.