Stavba za bezmála 200 milionů korun začala v polovině února. Už nyní je v některých částech zřejmé, jako volnočasové aktivity dětí a mládeže se v objetku budou odehrávat. Například nová vstupní část bude mít kavárnu, dětský koutek, hernu, dva ateliéry, keramickou dílnu, divadelní sál a administrativní zázemí. 

Ve střední části zůstává velká tělocvična. Na místě někdejších kurtů pro ricochet vzniká taneční sál. V další přístavbě bude horolezecká stěna. Zábavu a vyžití bude poskytovat i venkovní část komplexu. "V novém areálu Na Nivách nalezne smysluplné využití volného času opravdu každý. Široká paleta zájmových kroužků, pestrá nabídka táborů, zážitkové kurzy, vzdělávací akce, programy pro školy a školky, akce pro veřejnost a další. Snažíme se naší nabídkou pokrýt všechny možné oblasti, o které mají lidé v Trutnově zájem," píše se na webové stránce střediska.

Zdroj: SVČ

Středisko volného času je pokračovatelem někdejšího Domu dětí a mládeže (v minulosti Domu pionýrů). V minulosti sídlilo Na Struze (vedle lesárny). V roce 2009 se SVČ přesunulo do pavilonu druhého stupně Základní školy Rudolfa Frimla. Nyní se přesune do originální budovy, která je snadno dostupná z centra či autobusového a vlakového nádraží. Stojí jen pár set metrů od základní školy a současného sídla střediska. Je navíc součástí příjemného lesoparku se vzrostlými stromy. 

Stavba Střediska volného času na trutnovských Nivách.
Trutnovské Nivy pohltila výstavba nového Střediska volného času