„S hrdostí předávám výsledek dvaceti let tvrdé práce Michalovi. Jako ředitel holdingu dokázal, že CSG bude pod jeho vedením v dobrých rukou. Stejně jako tomu už bylo, je veškerá odpovědnost a s ní i řídící práce na něm. Krok, na kterém jsme se s Michalem dohodli, tedy převedení sto procent akcií holdingu na něj, je vyjádřením zásady, že kdo podnikání řídí, má za něj nést plnou odpovědnost, a to včetně odpovědnosti vlastnické,“ uvedl zakladatel CSG Jaroslav Strnad.

Podle vlastních slov hodlá i do budoucna pokračovat ve vyhledávání nových investičních a obchodních příležitostí strategické povahy. Nebude však již zasahovat do řízení holdingu a jeho společností.

hodinky Prim
Zbrojař Strnad koupil firmu Elton, výrobce hodinek Prim

„Klíčové hodnoty jsou pro holding stabilita a rozvoj kapacit, které v něm již jsou. Předávání vlastnické odpovědnosti z jedné generace naší rodiny na druhou nebude pro naše finanční či obchodní partnery znamenat žádnou zásadní změnu,“ dodává nový vlastník Czechoslovak Group Michal Strnad.  

Michal Strnad v rodinných firmách pracuje už od patnácti let, kdy začínal jako brigádník ve skladu s výstrojním materiálem. Vedle toho již v osmnácti letech založil a řídil dvě společnosti, které jsou dodnes aktivní. Samostatně též investuje do start-upových projektů. Do práce v holdingu CSG se zapojil naplno od dvaceti let.

Holding CSG ani po generační změně vlastnictví v rámci podnikatelské rodiny Strnadů nevylučuje další investice zaměřené spíše na malé a střední podniky se zajímavým produktem a exportním potenciálem.

Kolový obrněný transportér Titus na podvozku Tatra 6x6.
Strnadův holding vydal bondy za miliardu, chce kapitál pro investice

CSG je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, hodinářský průmysl, speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice.

Do holdingu patří i kopřivnická Tatra, v dubnu 2016 skupina koupila automobilku Avia. Podniky dohromady v roce 2017 zaměstnávaly více než osm tisíc osob a v roce 2016 vygenerovaly tržby v hodnotě 15,4 miliardy korun.