Úřad například vypsal výběrové řízení na inspektora, ale nikdo se nepřihlásil. "Problémem je to, že pokud chceme přijmout odborníka, který přichází odjinud než ze státní správy, tak ty nástupní platy jsou - pardon, já to řeknu - ale na trhu práce v odpovídajících profesích směšné," řekla Drábová. Z ostatních úřadů zaměstnance SÚJB získávat také nemůže, protože nemají potřebnou odbornost.

Hospodářský výbor poté odhlasoval, že současná podoba služebního zákona ztěžuje kvalitní personální politiku státních organizací a brání zaměstnávání špičkových odborníků. Žádá proto vládu, aby situaci neprodleně řešila. "Ten zákon je paskvil a je třeba ho změnit," řekl předseda výboru Ivan Pilný (ANO).

Výbor se dnes zabýval návrhem rozpočtu SÚJB na příští rok a doporučil ho schválit podle vládního návrhu. Úřad má mít k dispozici na své výdaje 359,96 milionu korun, což je asi o 700 milionů méně, než mu přidělil letošní schválený rozpočet. Na straně příjmů by měl do rozpočtu odvést asi 170 milionů korun, jde hlavně o peníze z poplatků.

Na platy zaměstnanců je určeno 117,5 milionu korun, což jedna z největších položek v rozpočtu SÚJB. Podle státního závěrečného účtu za loňský rok činil průměrný plat v úřadu 43.111 korun. Průměrný plat v energetice za loňský rok byl podle Českého statistického úřadu 41.294 Kč na přepočtené osoby.