Pojištění domácích zvířat na českém trhu již nabízí Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna a Slavia Pojišťovna. Ve všech případech se pojištění vztahuje na veterinární léčbu zvířete a kromě toho pojišťovny nabízí i řadu doplňkových služeb, od odpovědnosti za škodu způsobenou zvířetem až po náhradní ubytování psa či kočky v hotelu pro zvířata nebo náhradní chovatelskou péči během hospitalizace majitele.

Ilustrační foto
Zkažené zuby se pojišťovnám prodraží. Levný amalgám končí

To, čím se projekt PetExpert, který si za strategického partnera vybral ČSOB Pojišťovnu, od konkurence liší, je kompletní digitalizaci pojistného procesu, což veterinářům i majitelům zvířat zajistí úsporu času i administrativy. Vyřízení pojistné události proběhne kompletně online a platba za provedené zákroky se odesílá přímo na účet veterináře obvykle do 24 hodin.

„Existující pojištění zvířat u nás nám připadala komplikovaná a nepřehledná. Chyběl nám produkt, který by byl pro obě strany - majitele domácího mazlíčka i veterináře – férový a jednoduchý. A nenutil na prvním místě složitě řešit administrativní balast, vysvětluje MVDr. Kristína Škubalová, členka týmu PetExpert.

Řidič autobusu za jízdy telefonuje.
Telefonování za jízdy: Řidiči způsobí ročně až deset tisíc nehod

"Proto jsme spojili naše znalosti a zkušenosti ze zvířecího světa, světa pojišťovnictví a vývoje softwaru a dohodli se s naším strategickým partnerem ČSOB Pojišťovnou na krytí pojistného rizika. A vytvořili jsme si dle našeho názoru ideální a první zcela online zvířecí pojištění sami,“ dodala.

Od 120 Kč za měsíc

Ceny pojištění začínají od 120 korun měsíčně u varianty Úraz a nejnižší cena u varianty s pojištěním léčby nemocí je 360 korun měsíčně. Vliv na cenu má především věk zvířete, jeho původ a velikost plemene. Maximální limit pojistného plnění na léčbu úrazu či nemoci činí 120 000 Kč ročně. Pojištění lze hradit ročně nebo měsíčně. Spoluúčast je u všech variant pojištění stejná ve výši 10 %, nejméně však 500 Kč.

Lékárna - Ilustrační foto
Lidé mají právo na lék zdarma. Ústavní soud zkritizoval práci úřadů

Pojištění lze sjednat pro psy a kočky starší 8 týdnů a nejpozději lze vstoupit do pojištění ve věku 10 let u malých plemen psů a všech koček, 8 let u středních a 6 let u velkých plemen psů. Zvíře musí být označeno registrovaným mikročipem. Kromě pojištění veterinárního ošetření je součástí i pojištění smrti zvířete, nákladů na péči o zvíře v případě hospitalizace majitele, pojištění ztráty či odcizení zvířete a náhrady nákladů na jeho nalezení.

Národ pejskařů

Statistiky uvádějí, že v České republice žije zhruba 2 miliony domácností se psem a 1,2 milionu domácností s kočkami. Celkově se jedná o 2,5 milionu psů a 1,9 milionu koček, což nás např. v počtu chovaných psů na počet obyvatel řadí v Evropě na absolutní špičku.

Ilustrační foto.
Zloději kol mají pré, zámek je často odradit nedokáže

Lídrem nebo průkopníkem v oblasti pojištění domácích zvířat je Velká Británie, kde je pojištěno přibližně 23 procent psů a koček a např. v roce 2016 domácí pojišťovny vyplatily rekordní pojistné plnění ve výši 706 milionů liber, což je ekvivalent 1,8 milionů liber denně.